Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan magyar oldal ahol...

Van olyan magyar oldal ahol az érzéseinkről lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

Ilyen például az angol experienceproject.com

Olyan oldalt keresek ahol az emberek támogatást nyújtanak egymásnak,nem pedig korrigálják egymás helyesírási hibáit.


2013. aug. 19. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyen Magyarországon nem létezik.

Mellesleg, a vessző után szóközt kell rakni.

2013. aug. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vices Vícces hahaha vicces vagy
2013. aug. 19. 01:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

.

..

.

De akkor sincs ilyen oldal.

2013. aug. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez egyébként pontos összképet mutat a magyar emberek közötti szociális kapcsolatról.Semmi érzelmi támogatás,csak csináld a dolgod és kuss.
2013. aug. 19. 07:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt a GYK. Néha beszólnak, de azon röhögni kell. Amúgy ez nem társadalmi hiányosság, hanem reális gondolkodás. Te egy vadidegen embernek akarnád kiönteni a lelked.
2013. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha gondolod nekem írhatsz privit, de ilyenről nem tudok.

Pedig biztos jót tenne egy-két embernek, ha lenne. :)

2013. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lehet, beszólásnak érzed majd a válaszomat, de nem annak szánom. Inkább fordítsd saját hasznodra. Lehet!


Az általad felemlegetett angol oldalon se tudsz az érzéseidről beszélni úgy, hogy a beszélgetőpartnered át is érezze, meg is értse mélységében, amit közöli akarsz. Ennek az az oka, hogy az emberi kommunikáció mintegy 75%-a metakommunikáció. Tehát beszélgetés közben a szó szerinti tartalmi (logikával érthető) rész mintegy negyede annak, ami két beszélgető között információként oda és vissza áramlik. Avval, hogy ülsz a géped előtt és pötyögtetsz valakinek valamit a távolba, avval az illetővel nem az érzéseidet osztod meg. Az internet, mint információcserélési közeg az általad kívánt dologra tökéletesen alkalmatlan.


Persze ha Te akarsz szervezni egy oldalt, ahol az emberek az érzéseiket osztják meg egymással, nem beszéllek le róla. De ne csak csetelni lehessen, javaslom, hanem lássátok az illetővel egymást, az úgy személyesebb. Bár úgy is el fog veszni a kommunikáció jó része, de nem a háromnegyede. Sok sikert.


Ja, még valami. A helyesírásodban kifejeződik, mennyire tiszteled a másikat, mennyire figyelsz a kibocsátott jelekre. Ha csak úgy odahányod az írnivalód a monitorra, az slendriánságról árulkodik. Te ilyen szétszórtnak akarsz látszani?


Üdv R.

2013. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz privátban. :) Amúgy jó lenne egy ilyen oldal. :)
2013. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#5

Vadidegenektől már kaptam jobb és őszintébb tanácsokat mint olyanoktól akiket évek óta ismertem.Ha ez nem társadalmi hiányosság,akkor nem tudom mi.Programhiba?

#7

(Nem vettem beszólásnak,nyugalom,tudom hogy nem akarsz rosszat,de azért elmondom hogy mit gondolok arról amit írtál,CSAK azért,mert már több embertől is hallottam ezeket,és ez probléma,szóval ne vedd magadra az E/2 személyt)

...Ezeket összefoglalva akkor senki sem lehet visszahúzódó személyiség,aki kevésbé érzi kényszerítve magát ha a monitoron keresztül,önként,feszengés és kínos bájmosolygás nélkül mondhatja el a problémáit.A szavaknak,ha pötyögtetve vannak is,nagy erejük van,és igenis tökéletesen alkalmasak az érzelmek kifejezésére(lásd:irodalom)

Igazad van,a metakommunikáció sokkal hangosabb a szavaknál,főleg ha szociális helyzetekről van szó.De vannak olyan emberek,akik nem tudnak magabiztosan kommunikálni,ha úgy érzik az emberek olvasni próbálnak belőlük még mielőtt kimondanák hogy valójában mi bántja őket.

Például,ha állítok valamit egy ismerősnek,és sokat takarom és fogdosom az arcomat,nyakamat,abból ő egyből azt szűri le hogy hazudok neki,pedig valójában csak ideges és feszült vagyok hogy beszélünk.

Mindezzel csak azt szeretném kifejezni,hogy egy érzelmi támogatással foglalkozó oldalt érzelmileg instabil embereknek ajánlják használatra,és sajnos ezeknek az embereknek a többsége nem tud csak úgy kiugrani a napsütötte külvilágba és barátkozni.

Én is,te is(és mindenki aki válaszolt)vadidegen vagy.Mondd ki hogy ugyan olyan érzés volt leírni ide a véleményed mint ha ott állnék veled szemben és tanulmányoznám az arcod rezdüléseit.

A helyesírásról szólva pedig azt mondom hogy ez ugyan úgy a metakommunikáció része,vagyis részben haszontalan.Ugyan úgy olvasni akarsz abból hogy "j" vagy "ly",mintha a számba lihegve figyelnéd a pupillám tágulását és szűkülését.

Ha meg szétszórtan írok,az ugye azt jelenti hogy szétszórt vagyok,és ezen egy helyesírási szótár nem fog tudni segíteni(persze a kétbetűs halandzsák amiket féjjszbúkon használnak nem ide tartoznak,mivel azokat inkább a divat,a lustaság és a megszokottság szülte,és azért azokon több kijavítani való van mint egy vesszőhiba)

2013. aug. 19. 23:07
 10/10 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy hogy lehetséges e vagy van e magyarországon ilyen de a trollkodóktól kemény moderálással védeni kell az ilyen témájú dolgokat.

csak ha véletlenül elkezdenél ilyet csinálni például akkor ez jól jönne hozzá.

2013. aug. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!