Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyek a legmegbízhatóbb...

Melyek a legmegbízhatóbb online önismereti, és pályaválasztási tesztek?

Figyelt kérdés
Sok teszt van a neten, de nem tudom eldönteni hogy melyikkel érdemes foglalkozni, melyik ad megbízható eredményet. Idegen nyelven (angol, német) is lehet -bár nem tudom ez befolyásolhatja-e a teszt eredményét.

2013. szept. 5. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha azt akarod megtudni, hogy milyen irányba érdemes elindulnod, és mi az a cél, amiért szívesen dolgoznál, akkor én nem tesztet, hanem ezt a kérdéslistát ajánlanám:

[link]


Én végigcsináltam rengeteg pályaválasztási tesztet, külön tesztkönyvet is vettem, pályaválasztási tanácsadáson is csináltattak velem tesztet, és a tanácsadóval is beszélgettem, egyik sem vitt előrébb, ezek a kérdések viszont igen. Fontos persze, hogy tudd, miben vagy jó, mire van kereslet, milyen típusú ember vagy, akihez milyen munka passzol, de szerintem ezekenél ha lehet még százszor fontosabb, hogy mi az az értelmes cél, ami kifejezi az értékeid, és ami téged is boldoggá tesz.

2013. szept. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi-köszi! Ez jó kérdéssor! Bár azzal vigyázni kell hogy az ember úgy gondolja hogy na! ez leszek és kész - de ez nem ilyen egyszerű, mert mindeki változik, más értékek kerülnek előtérbe, és hogy később milyenek leszünk, nagyban függ az életünk alakulásától is. Ez persze nem azt jelenti hogy mindenképp másokká válunk pl. 20 év múlva, de annak az esélye hogy valaki egy életen át ugyanolyan boldog legyen egy adott

szakmában, vagy tevékenységben - arra az esély kicsi. A végső tanács tehát az volna, hogy a tesztet nem egyszer kell megcsinálni - hanem többször is az életünk során - amikor úgy érezzük, hogy változnak a dolgok.

2013. szept. 22. 21:33
 4/5 anonim válasza:
Teljesen egyetértek.
2013. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én is hasonloban keresek és nagyon kossziiiiiiiiiiii
2013. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!