Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy néha...

Miért van az, hogy néha fiúnak, néha lánynak érzem magam?

Figyelt kérdés
Jó, biztos hü.lyén hangzik.. De így van. Egyszerűen nem tudom eldönteni, melyik nemhez tartozok. Persze fizikailag tudom hogy lány vagyok, de azt nem hogy melyik nembe sorolom magam. Néha lánynak érzem magam, néha fiúnak, mostanában inkább fiúnak de nem lehetne transzneműnek mondani mert ez változik. Ezzel mit lehet kezdeni, vagy mitől lehet? Normális válaszokat légyszi, ígyis kellett hozzá bátorság hogy leírjam. :S 18/L (ne mondjátok hogy a korom miatt, azért nem serdülő vagyok már :) )
2013. szept. 17. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben ellátogatnék egy pszichológushoz. Amit leírtál az ha jól tudom "nemi identitás zavar". Lehet mentális oka de ha jól tudom akár hormonzavar is okozhat jelentős változást az identitástudatodban (ez lehet oka a gyakori változásnak). Lehet, hogy időnként több férfi nemi hormont termel a szervezeted?

Laikus vagyok, nem orvos, így csak találgatok. Ha hatással van az életedre fordulj szakemberhez.

2013. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Van melled és puncid? Valószínűsítem, hogy igen, tehát lány vagy:D Ha kételkedsz benne, segítek és rendben lesznek az érzelmeid:)
2013. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul meg ez az ambivalens érzés?

Valamely társas szituációban férfias vagy nőies megnyilvánulásban, fizikai terheléshez való hozzáállásban, a lányokhoz vagy fiúkhoz való vonzódásban? Vagy esetleg valami másban?

2013. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha punci van a lábad között, akkor lány vagy. Ha mégse vagy ebben biztos, én is pszichológust javaslok.
2013. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 pszichológushoz járok, de eddig nem úgy néz ki mintha segítene. :/


#2 #4 mondtam, hogy nem a fizikai nememmel van a baj. azt tudom, hogy fizikailag lány vagyok. a pszichés nememmel, vagy hogy mondják ezt, van bajom... azzal, hogy minek ÉRZEM magam... nem tudom miért olyan nehéz ezt megérteni :/


#3 hát pl, az öltözködésben, viselkedésben, és ha ez számít a lányokhoz is vonzódok, talán kicsit jobban is.

2013. szept. 17. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Értjük, h az a probléma, h minek érzed magad, ezért javasoltam a pszichológust. Ha egyértelműen lánynak éreznéd magad, nem lenne szükség rá.
2013. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Egyszerű, biszex vagy.
2013. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biszex, de nem egyszerűen.

Tán a nemi szerepeket túlságosan szűken értelmezed, azért nem fér be időnként a saját érzésed, spontán viselkedésed a fizikai nemed keretei közé. Lazább fogalmakban kéne gondolkodnod.

2013. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!