Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Munkát kellene keresnem, de...

Munkát kellene keresnem, de félek még jelentkezni is hirdetésekre, hogy a fenében szedjem össze magam?

Figyelt kérdés
Nappali képzésben járok egyetemre, van pár órám a héten, sajnos nem sikerült levelezőre átkerülnöm, a munkahelyemen pedig szeptember végéig volt szerződésem. Nem volt hely a cégnél nekem, gyesen lévő kismamát helyettesítettem 2,5 évig. Írom éppen az önéletrajzom és szinte sikítófrászt kapok, hogy semmi kedvem az elutasításhoz, úgysem fogok jó munkát találni, inkább valami egyszerű, de biztosat kellene keresnem (takarítás, gyerekfelügyelet, pultos munka). Értelmes vagyok, könyvelő asszisztens voltam, normálisan nézek ki és mégis, folyamatosan beszélem be magamnak, hogy egy kalap szar vagyok, mennyi ember nem talál munkát, miért nekem lenne szerencsém.. apám azt tanácsolta mindenféle támogatás nélkül, hogy gyorsan jelentkezzek be munkanélkülinek, mert az a biztos. Annyit nem mondott volna, hogy milyen munkát lenne érdemes ilyen helyzetben néznem, nem, menjek munkanélkülire.. A párom mellettem van, de ő meg csak álláshirdetéseket küldözget, hogy gyorsan jelentkezzek, azt nem is feltételezi, hogy még az önéletrajzom se mertem összeállítani..

2013. okt. 8. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért félsz? Megpróbálod, veszteni valód nincs. A munka szerzés pedig nem szerencse, hanem talpraesettség kérdése, ha megvan hozzá a kellő papírod, akkor legyél határozott, jelentkezz, menj be mosolyogva, beszélj magabiztosan és meggyőzően, legyél kreatív. Ezek a dolgok nem fognak változni, ha TE nem változtatsz rajtuk. Itt tudunk tanácsot adni, de többet nem tudunk tenni az ügyért, ezt neked kell megcsinálnod.
2013. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nincs meg hozzá a papírom, ezért szépen el is bizonytalanítom magam, hogy mit akarok én mégis.

2013. okt. 8. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk, hogy regisztrálod magad munkaügyiben az nem árt, nem használ. Ha ellátást is szeretnél az kicsit már más. Érdekes, hogy biztosra veszed pultos állást, vagy gyermekfelügyeletet(azt bárki teheti?). Szerencsés vagy, hogy még életedben nem kellett önéletrajzot írnod és valószínűleg ismerős rakott be arra a bizonyos 2,5 éves állásra. Átgondoltan össze lehet állítani rövid idő alatt. Referenciád és végzettséged és fiatal korod lehet, nem vagy "Szörnyella" nem tudom mi kéne még? Nekem nem fogták még a kezem álláskereséskor. A másik meg, hogy én külföldön vagyok és égtem, égek párszor és akkor mi van?
2013. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tetszett a kioktató stílus. Befordultam és egy kalap szarnak éreztem magam. Próbálj te úgy munkát keresni, hogy 4 ember elvárásnak kellene megfelelned - szakmába vágjon, 9-17-ig tartson a munkaidő, tudjak járni nappali egyetemre mellette és ne költsek el többet utazásra, mint amennyit megkeresek, ja persze és még szeressem is. Külföld meg nem tudom hogy jött ide.
2013. nov. 8. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tetszett a kioktató stílus...mintha csak neked lennének gondjaid a Földön, külföld úgy jön ide(ehhez kellene empátia), hogy talán nekem sem olyan könnyű idegen nyelvterületen állásinterjúra menni, olyat találni ami tetszik és én is itt tanulok mellette és fizetni kell kb. 130.000 lakhatást(megosztva a szobát), stb. Ha meg elszúrsz egy interjút, akkor sincs semmi, azt akartam mondani, hogy te is kevésszer tetted próbára magad és sokat válogatsz a lehetőségekben és egyhelyben vagy.
2013. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!