Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Ami nem öl meg az erősebbé...

"Ami nem öl meg az erősebbé tesz", mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Sőt, most olyat is olvastam, hogy a szenvedés erősiti a jellemet..

2013. okt. 10. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, nézd meg, hogyan jönnek vissza az emberek egy háborús környezetből. Másrészről, ha kicsit szarkasztikus akarok lenni, akkor mondhatnám, lerobban a lábam, de ettől nem fogom magam "többnek" érezni. Sőt... Kell a tanulópénz, és a tapasztalat, mivel találkozhatsz az életben, de a szenvedés nem sok esetben jár haszonnal.
2013. okt. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nézzük csak meg, hogyan is jön vissza egy ember a háborúból.. van egy novella.. azthiszem Móricz írta, és a frontról visszatérő paraszt-katonáról ír... tartozása van a falu gazdag emberének, mert a felesége kölcsön kért tőle, hogy el tudja tartani magát, amíg az ura háborúzik.. a főszereplő meg betör egy házba, hogy lopjon és az ott talált két gyereket vasvillával torkon szúrja, meg mindenhol lövéseket hall, folyton háborús helyzeteken jár az agya...

a Nyugaton a helyzet változatlan c. filmben a hazatérő német katona szintén nem tud elszakadni a frontvonal életétől...


emberek a háborúból idegileg kiégve térnek haza.. éveken keresztül, de csak hónapokon keresztül sem lehet elviselni azt az érzést, hogy bármelyik pillanatban rámtörhetnek..


a katonaságból, na onnan! oda fiúként megy el az ember, és férfiként tér vissza:D ez igaz:) de háborúból semmiképpen


és szerintem nem szarkasztikus, csak reális, ha úgy mondjuk "ami nem öl meg, az erősebbé tesz.. vagy nyomorékká":D

2013. okt. 10. 14:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az állítás akkor igaz, ha érzelmi szinten nem törik meg az ember. Elég randa gyerek korunk volt a testvéreimmel, ötből hárman, talán négyen össze is törtek a nyomás alatt. Volt aki öngyilkosságot kísérelt meg nem egyszer, van aki mai napig pánikbeteg, van aki alkoholista lett.. van aki akkoriban nagyon elkallódott, de ő feltudott állni és folytatni az életét. Én a törésvonalról táncoltam vissza és erős jellemnek is tartom magamat. Nagyon kevés dolog van, ami képes lenne padlóra gyűrni és ezt nem egoizmusból mondom, hanem tapasztalatból. Ez a mondás nem a fizikai sebekre célozz, katonáknak sem azért nehéz, mert meglőhetik, hanem mert meg kell ölniük a másikat, illetve abban a tudatban mennek ki a csatatérre, hogy semmi garancia nincs rá, hogy visszatérnek. A legtöbb katona tudtommal érzelmileg instabil állapotban szerel le, ha eljut odáig, van aki ezt el tudja magában rendezni és képes rajta túllépni, azok erősebbek is lesznek és magasabbra juthatnak. Tömören, mint mondtam, aki az érzelmi komponenst képes kontrollálni, arra ez igaz.
2013. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!