Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejlesszem az önuralmam...

Hogyan fejlesszem az önuralmamat ill. hogyan legyek motiváltabb?

Figyelt kérdés
mert most így rávetem magam szinte a kajára, nemtudok határokat szabni. És nemnagyon motivál semmi pl a tanulásban és a fogyózásban sem. Úgyértem tudom hogy ha csinálnám vékonyabb lennék, meg ha többet tanulnék, akkor jobb jegyeket kapnék meg minden, de valahogy annyira mégsem tud érdekelni, és amikor meg látom hogy egy dekát se fogytam, meg már megint egyes lett a matekdogám meg persze szomorkodom. Hogy tudnék negváltozni? Igazából a szüleim nem motiválnak semennyire, nem is érdekli őket hányast kapok, szóval valami más motiváció kéne, és szerintem ezzel összefügg az önuralom is..
2009. nov. 9. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz lehet így, hogy otthon nem foglalkoznak veled. De ez is lehet egy motiváló erő! Gondolom, rosszul esik, hogy ilyenek veled. Éppen ezért határozd el, hogy te biztosan nem leszel ilyen érdektelen sem magaddal szemben, sem pedig mejd egyszer a családoddal szemben!

A matek jegyeken úgy tudsz javítani, hogy segítséget veszel igénybe, magyarul járj el külön tanárhoz! Ott kötelező lesz odafigyelni és házikat oldani meg óráról órára: így meg lesz oldva az otthoni gyakorlás.

Ha nincs akaraterőd, akkor a fogyás egyedül nem fog menni. Iratkozz be hastáncra (ott nem is árt, ha van egy kis pocakja egy nőnek :) ), vagy akár jóga tanfolyamra. Azt csináld, amihez kedvet érzel. Ha egy szeretett közösséghez tartozunk, és élvezetes dolgot csinálunk, akkor megváltozik a látásmódunk is! :)

Csinálj egy hérte előre napirendet, és pipáld ki azokat a pontokat, amiket sikerült időben megvalósítanod. Ezt tedd látható helyre- hidd el, tök jó lesz látni a sok pipát! :) Mikor ezt a jó érzést érzed, akkor dicsérd meg magadat azért, hogy ilyen ügyesen teljesítesz!

Ha a szüleidet nem érdeklik a jegyeid, akkor igyekezz elnyerni a tanáraid elismerését. Ha látják rajtad az igyekezetet, azt nagyra fogják értékelni!

Igyekezz sokat mosolyogni, és pozitívan látni a dolgokat. Ezt akár a határidős naptáradba is beleírhatod. Hogy pl. a negatívnak ítélt esemény megtöltése pozitív tartalommal napi háromszor! :) Pl. ha megettél egy tábla csokit és egyből a kilókra gondolsz, akkor állíts STOP táblát a gondolat elé, és alakítsd át: nagyon finom volt az a csoki, ráadásul ha most kimegyek és sétálok fél órát, még a kilóimon sem fog meglátszani! :)


Próbálkozz ilyesmikkel, és ne legyél elkenődve, mert a pozitív gondolkodáson tényleg sok múlik!

2009. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, sokat segítettél, és ez a pipálós jó ötlet :) Amúgy igen, már elhatároztam hogy én nem leszek ilyen majd a családommal. És igazad van, tényleg kicsit pozitívabban kéne látnom a dolgokat.
2009. nov. 9. 23:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!