Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék határozottabb...

Hogyan lehetnék határozottabb az életben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami határozott, talpraesett, és ez már egyre jobban zavar. Azontúl, hogy nem nagyon merem olyan határozottan megszólítani az embereket, emiatt van, hogy nem is teljesen értenek, nehezemre esik bemenni egy boltba is pl. valamiért. Ha pl. iskolában a titkárságra kell bemennem, bár be megyek ha kell, kicsit az is nehezemre esik.

Ugyanígy lennék szerintem a bankkal, meg minden ilyen hivatalos intézménnyel, ha azokban lenne dolgom, nem tudnám elintézni a dolgomat határozottan, ahogy mások. Tudom, hogy ez így nem mehet, az életben kb. mindent egyedül kell elintéznem, nem lehet ilyen határozatlan maradni.

Miért lehetek ennyire határozatlan, és mit tehetnék ellene?

Lehet ez azért, mert az anyámék igazából teljesen burokban neveltek, védtek mindentől, emberek közé se túl sokat vittek?

17/F


2013. okt. 31. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, általában ha félénk vagy, az a kiskorodban kapott nevelés okozza. Ha tényleg nem nagyon engedtek emberek közé akkor a miatt lettél ilyen. Vagy esetleg érhetett olyan dolog, hogy bármit mondtál nem volt jó, és e miatt inkább nem is beszéltél.

A lényeg, hogy legyél minél többet a barátaiddal, ha van rá lehetőség inkább velük legyél, ne kockulj! Arra lesz időd este. Én is ilyen voltam először nagyon szorongtam de inkább azt választottam hogy másokkal legyek.

2013. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valtoztatni ugy tudsz, hogy kis feladatokat tuzok ki magad ele, es aprankent megcsinalod oket.

Gyakorlassal.

Pl. minnel tobbet probalj bemenni egy boltba.. pl szolj anyukadnak majd te bevasarolsz helyette..

ha egyedul elmesz, es megcsinalod, kapsz egy kis onbizalmat..ez olyan mint a jo jegy a suliban..

minnel tobbet latod, hogy sikerult megcsinalnod ezt, annal jobban meg fogsz majd tudni allni a sajat labadon.

Talalj ki olyat is, hogy megkerdezel valakit merre kell menni (pl tudod az utat, csak tetessed ugy mintha nem tudnad)

es akkor is latni fogod, hogy minnel tobbet meg mertel kerdezni valakit annal jobban erzed, hogy te ezt meg tudod csinalni semmi gond nelkul...

2013. nov. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!