Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen? :' (

Miért vagyok ilyen? :' (

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és félek a sötétben, nem tudok végignézni egy horrorfilmet, de gyűlölöm a szomorú dolgokat is. Más azt mondja szép, megható, én meg hogy utálom és soha többé nem akarok hasonlót látni/hallani. Idegbajos vagyok nem kicsit, azt eddig is tudtam, de miért nem tudok ezen változtatni? Nem kerülhetem el életem végéig a félelmetes és szomorú dolgokat, de akkor mit csináljak ha nem tudom ezeket elviselni? Már a tévében is csak mesecsatornákat vagyok képes nézni, de ez még rendben van, mert itthon azt csinálok amit akarok, de mi van ha a suliban ecsetelgetnek nekem vmi kínzási módszert töriórán? Megesett már, hogy a tanár rá is kérdezett h rosszul vagyok-e, mert majdnem kidőltem a padból. Ez ugye már beteges? Mit tudnék ezzel kezdeni?

2013. nov. 2. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Van egy hasonló ismerősöm, bár Ő lassan 19.

Belőle kiindulva: Nem ért Téged kisebb korodban valamilyen nagyobb fájdalom, vagy trauma?

2013. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán emlékszem ilyenre. :/
2013. nov. 2. 00:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar ez, akkor el kene menned beszelgetni egy pszichoterapeutahoz.

Sajnos, az eletben vannak szomoru es fajdalmas esemenyek, es te is tudod, hisz irtad, hogy nem lehet kikerulni oket.

Meg kene tanulni elfogadni oket. Ebben segithet egy terapeuta.

Nem kell horror filmeket nezned, senki se kenyszerit ra. Raadasul ha ennyire erzekeny vagy, akkor alvas elott 4 oraval ha lehet semmilyen filmet se nezzel.

Ha nem szereted a szomoru filmeket, szamokat, ne nezzed ne hallgassad oket..nezzed, hallgassad azt ami jol esik neked.....

2013. nov. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 David82 válasza:

Kérdező: Szerintem ez a te korodban teljesen normális. Nem bírod a negatív dolgokat, mert nagyon érzékeny vagy lelkileg az ilyenekre. Hidd el, én is így voltam vele fiatal koromban. Talán az lehetne a megoldás, hogy ne nézz horror filmeket. Vannak vicces vígjátékok, inkább azt ajánlom. Ha félsz a sötétben aludni, akkor vegyél egy kis sólámpát, és azzal világíts éjszaka. A kellemes fényével betölti a szobát, és nyugodtan fogsz aludni.


Előző hozzászóló: Nem érdemes pszichológushoz menni, mert valódi segítség helyett csak gyógyszereket írkálnak ész nélkül, amik több kárt okoznak a szervezetben, mint hasznot. A pszichológusok olyanok, mint a nukleáris töltettel játszadozó majmok. Nem tudják, hogy az antidepresszáns gyógyszerekkel milyen kárt okozhatnak. (kész allopata orvosok, amihez még hozzájön az ostoba materialista gondolkodásmódjuk)

2013. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem gáz. 17 évesen ne rágódj azon, hogy mi lesz életed során ha ijesztő dologgal szembesülsz. Nem kötelező horrorfilmeket nézni, én sem vagyok oda értük. :)


Az előző válaszolónak: Jobban is utána nézhetnél dolgoknak, mert még valaki elhiszi Neked amit mondasz. A pszichOLÓGUS NEM ír fel gyógyszert, ugyanis ő bölcsész. A pszichIÁTER felírhat, ugyanis ő orvos. A pszichológusok beszélgetnek Veled, segítenek hogy értékes felismerésekhez juthass, és vannak köztük nagyon jók, akiknek a segítsége iszonyú sokat dob a páciensen. A pszichiáterek tevékenységét kevéssé ismerem, még akár lehet is igazság abban amit írsz a gyógyszerekről, de ismerek olyan személyt, aki pszichiáter közreműködése és gyógyszerezés nélkül rossz állapotban lenne. Az általánosítás mindig veszélyes.

2013. nov. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ismerem az érzést, én is ilyen vagyok, kb. hasonló okok miatt. Én azt csinálom, hogy sötétedés után nem nézek semmi horrort, vagy egyéb lelkileg megrázó filmet, és este bekapcsolva hagyom a tévét mondjuk egy természetfilmen, beállítom, hogy kapcsoljon ki annyi időn túl, miután tudom magamról, hogy elalszom.
2013. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt!

Igazából nem nézek én horrorfilmet, meg semmit amiről tudom, hogy nem bírom idegileg, de tényleg olyan dolgok is kiborítanak, amiket nem tudok elkerülni.

Az alvás nálam is csak tv és kislámpa mellett megy.

Pszichológusnál már jártam, igaz más problémával, de rajtam nem sokat segített.

Azért köszönöm még egyszer a válaszokat. :)

2013. nov. 4. 01:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!