Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le az izgulást...

Hogy győzzem le az izgulást fellépéskor? Bővebben lent

Figyelt kérdés
10 és fél éves vagyok,zongorázok.Ha fellépek egy koncerten,mindig izgulok.Ezzel az a baj,hogy izgalmamban mindig gyorsabban kezdem el játszani a darabot,mint ahogy tudom,és ezért elrontom az egészet.Pár nap múlva megyek egy nemzetközi versenyre,és különben nagyon jól mennek a darabok,de ha izgulni fogok,akkor sok sok havi gyakorlás megy kárba.Légyszi írjátok meg,hogy ti mit csináltok izgalom ellen!

2013. nov. 19. 21:13
 1/6 anonim válasza:

Én balett táncos vagyok és izgulás ellen eddig az vált be, hogy elképzeltem, amint a nézők közül saját magamat nézem, amint táncolok. Így el tudtam hinni, hogy ez csak számomra élet-halál kérdése, mások teljesen nyugodtak, akkor én miért legyek ideges?

Másik lehetőség, ha azt képzeled, mintha más nem is lenne a színházteremben, és csak magadnak játszanál, a saját örömödre, nincs senki, aki bíráljon, csak te és a zongora léteztek.

Van egy nyugtató légzéstechnika is, aminek az a lényege, hogy szépen lassan az egyik orrlyukadat befogva beszívod a levegőt, a másik orrlyukadon pedig kiengeded a levegőt. Közben a szemedet is becsukhatod.

Csak figyelj arra, nehogy elszédülj! Nekem nagyjából 4-5 percen át kell ezt a légzést folytatnom.

2013. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Elfelejtettem sok sikert kívánni! Biztos nagyon ügyes leszel!!! :)
2013. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy még fiatal vagy hozzá, de szerintem egy kis pohárka pálinka jót tenne.. Én 9-11 éves koromba felléptem rengetegszer és mindegyik előtt ittam egy kis pohárral mert nagyon izgulós voltam. Sok Sikert!
2013. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!Jól sikerült,2.helyezett lettem :)
2013. dec. 8. 15:09
 5/6 anonim válasza:

Nagy nagy gratula!!! :)

Végül hogy tudtad legyőzni a félelmed? :)

2013. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Háát igazából féltem,csak attól is hogy elrontom,ezért inkább koncentráltam :)
2013. dec. 9. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!