Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha depressziós vagyok?

Mit tegyek ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Egy tizenhat éves lány vagyok. Mostanában lehangoltnak, szomorúnak érzem magam. Legszívesebben egész nap az ágyamban fetrengnék, csak ott érzem jól magam. Semmi nem boldogít. Nem látom értelmét az életnek. Úgy gondolom, mindenkinek jobb lenne, ha nem is léteznék... Tegnap több depresszió-tesztet is kitöltöttem és az eredmény mindig az lett, hogy súlyos depresszió veszélye áll fenn. A szüleim észre se veszik, hogy problémáim vannak. Úgy érzem senki nem törődik velem. Senki nem szeret. Jelentéktelen vagyok.. és ez nem önsajnálat! Ha lenne valami hasznos tanácsotok vagy valami, nagyon szívesen 'meghallgatnám'.

#magány #depresszió #senki nem szeret #jelentéktelen vagyok #nem törődnek velem
2013. nov. 22. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kell keresni az okát. A külsőddel elégedett vagy?
2013. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyjából elégedett vagyok a külsőmmel, azzal nincs gond, szerintem nem az az oka. Talán a 'belsőmmel' vannak gondok. A családom mindig kritizál, hogy én nem tudok semmit, semmire nem vagyok jó, mindig mindent csak elrontok, szerencsétlen vagyok.. meg lehet annak is köze van hozzá, hogy általánosban jó tanuló voltam, aztán elkerültem gimnáziumba, kollégista lettem, de a koli nagyon nem tetszik, nem érzem ott jól magam, nem tudok rendesen tanulni. A jegyeim romlani kezdtek és még az elején tudtam, hogy többre lennék, de be skatulyáztak a rosszabb tanulók közé, és már úgy érzem tényleg oda tartozok, és nem vagyok képes rá, hogy javítsak. Most van folyamatban, hogy átiratkozok másik iskolába, szülővárosomhoz közelebb, és bejárós leszek. Ezek mellett még szerelmi csalódásom is volt. Bele szerettem egy fiúba, de tudtommal ő nem érez irántam semmit. Azt hiszem volt köztünk valami, de neki nem jelent semmit... Ezek jutottam most eszembe. Ezek elég okok? Szerinted? Mit kéne tennem, hogy jobb legyen? Nagyon örülnék ha válaszolnál kedves első válaszoló, vagy bárki!
2013. nov. 22. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Az baj, ha a családod mindig kritizál. Eleve egy negatív környezetben élsz.

Szerintem amúgy nem vagy depressziós. Így a leírtak alapján teljesen rendben van a gondolkodásod. Inkább csak sok szar összejött, mindenhol csak negatív dolgok értek. Olvass pozitív, önfejlesztő könyveket és legyél erős!:) Rendbe jönnek majd a dolgok, csak ne add fel:)

2013. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Talán beszélek velük, és hátha változik a dolog. Két hónapja tart ez az állapot. Igazából nem gondoltam depresszió, csak rátaláltam egy oldalra ahol írtak arról, hogy hogyis viselkedik a depressziós, és magamra ismertem, aztán kitöltöttem azokat a teszteket, amit már említettem..Az egyiknél ezt írta ki az elemzés után: Súlyos depresszió veszélye áll fenn, sürgősen forduljon orvos. Orvoshoz nem szeretnék menni, és gyógyszereket se akarok szedni. Megpróbálom megoldani, és erős maradni. Remélem minden rendbe jön! Köszönöm a kedves szavaidat!:)
2013. nov. 22. 22:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Ui.: Mostanában valóban sok minden össze jött, talán túl sok volt így egyszerre. Ha átmegyek másik iskolába, ott hagyom azt a fiút, és lehet a tanulásra is jobban tudok majd koncentrálni és a szüleimmel meg beszélek. Amúgy fejben mindig megvan minden Tudom, hogy mit kéne tenni, tisztán látom a dolgokat, csak sokszor nem vagyok hozzá elég erős, lélekben...
2013. nov. 22. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy fejben mindig megvan minden Tudom, hogy mit kéne tenni, tisztán látom a dolgokat, csak sokszor nem vagyok hozzá elég erős, lélekben..."


Ez a bizonyíték arra, hogy nem vagy depressziós:) Az meg nem csoda, hogy nem vagy erős lélekben, ennyi negatív dolog mellett... Bízz magadban és menni fognak a dolgok. Ha van kedved beszélgetni vagy csak érdekel 1-2 könyv, ami a segítségedre lehet, nyugodtan írj nekem:)

2013. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálok erős maradni. Eddig sikerült valahogy, de valahogy már nem bízok benne, hogy ezután is menni fog...

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!:)

2013. nov. 22. 23:42
 8/8 anonim válasza:
Valamivel foglald le magad, valamilyen kreatív tevékenység,esetleg főzhetsz vagy végezz valamilyen munkát a ház körül stb. Ne törődj azzal, hogy nem törődnek veled. Esetleg segíts az osztálytársaidnak valamilyen feladat megoldásában, megértésében. Az, hogy embertársaidnak segítesz, szerintem pozitív irányba tereli a gondolataidat. Viszont azzal, hogy megállsz, és az ágyadban fekszel egész nap, azzal a dolgok nem oldódnak meg. Tudom, hogy sablonos dolog, de igyekezz minél több dolgot pozitívan szemlélni, a jobb oldalairól átlátni. Továbbá próbálj minél tevékenyebb lenni, olvass könyveket stb.
2013. nov. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!