Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változtassam meg a...

Hogy változtassam meg a gondolkozásmódom, az életem? Mi inspirálhatna?

Figyelt kérdés
Mindent erőltetnem kell. Semmi sem jó. Egyedül vagyok. Az élet nem szép és nem könnyű. Nincs tehetségem az íráshoz. Semmihez nincs. Tehetetlen vagyok, semmit nem tudok kitűnően csinálni. Borzalmas gondolataim vannak. Félek az emberektől. Félek, hogy nem tudom, mit szabad és mit nem. Hogy mit kéne elmondanom, és mit nem. Rosszul vagyok. Szenvedek, de csendben, egyedül kell szenvednem. Mikor úgy szeretném megosztani valakivel őszintén a gondolataimat. Ezt szeretném tenni a legjobban. De úgy érzem, ezt nem tehetem. Lehetetlen. Nem volna értelme. Semminek sincs értelme. Mégis fájdalmas az élet, a világ. Nem tudok jól élni. Nem szeretek élni. Utálok felkelni az ágyból. Félek reggel, hogy ma hogy fog sikerülni a tanulás, az evés, a jókedv. Vajon mikor leszek depressziós, mikor vidám? Nem tudom. Túl sok dologtól függ. Nem lehet előre kiszámítani. Nem tudom előre tudni, mert nem vagyok elég okos vagy objektív. Szenvedek és semmi értelme a szenvedésemnek. Vádolom magam mindenért, a szenvedésemért leginkább. Szeretnék egy másik ember lenni. Vagy csak szeretnék megint őszinte lenni, ahogy voltam. De tudom, hogy akkor se voltam boldog. Olyan, mintha be lennék zárva. Nem beszélhetek senkivel. Kapcsolódni szeretnék egy másik emberrel, de nem tudok. Nem akarok kérni semmit másoktól, mert elutasíthatnak. Lenézhetnek, megvethetnek. És ezt nem akarom látni. Rosszul vagyok tőle. Rosszul vagyok, mikor arra gondolok, mások mit gondolhatnak rólam.

2013. dec. 3. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Depresszió, önbizalomhiány, magabiztosság hiánya, és még sorolhatnám.


írj egy naplót, vagy keress munkát/hobbit! Az leköt!

2013. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Louise Hay.
2013. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egy az egyben ugyanez vagyok én is. Nem fogok tudni neked világmegváltó bölcsességeket mondani, de van pár dolog, ami szerintem segít elviselni ezt a helyzetet.


Először is tisztában kell lenned vele, hogy ez egy átmeneti állapot. Biztos voltak korábban olyan időszakai az életednek, mikor meg voltál elégedve, és szépnek láttad magad körül a világot. És ha egyszer megtörtént, miért ne történhetne meg másodszor is? Ez, amiben most vagy, csak akkor marad állandó, ha nem teszel ellene semmit. Visszanézve csak egy rossz időszak lesz majd. Az pedig ne érdekeljen, hogy nem vagy kiemelkedő semmiben, csak csináld azt, amit szeretsz. Én is írok, főleg verseket; kaptam már rájuk hideget-meleget, és valószínűleg sosem leszek benne a tankönyvekben, de szeretem, amit csinálok, és csak ez számít. Mikor befejezek egy szerintem jól sikerült verset vagy fordítást, olyan boldogság tölt el, mint semmi mástól... mert úgy érzem, ki tudtam fejezni, ami bennem van, átadtam valami jelentőset, ami talán majd másokat is megérint. És tényleg vannak emberek, akik szeretnek és tisztelnek azért, amit csinálok. Nem azért mert valami csodálatos, hatalmas tehetség vagyok, hanem saját magam miatt. Szóval ne tartson vissza az, hogy nem érzed magad kiemelkedőnek valamiben, csak vágj bele. :) A kitartás és a szeretet ugyanannyi, ha nem több örömöt és elégedettséget okoz, mint a tehetség. És még az sincs kizárva, hogy valamiben jobb vagy, mint gondolnád, csak fejlesztened kell magad. :) Arról nem is beszélve, hogy olyan emberekkel ismerkedsz meg közben, akik nagyon sok nehézségen átsegítenek. Én így, az írás által ismertem meg nem egy olyan embert, akikre mindig számíthatok, és minden különcségemmel, hülye hisztimmel és mélypontjaimmal együtt is elviselnek és támogatnak.


Szóval csak azt tudom mondani, hogy ne add fel. "Csak elindulni nehéz". :)

2013. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítettek. Louise Hayre rákerestem és értékes dolgokat találtam.

Esoember, a te válaszod igazán jól esett. Jó érzés ráébredni, hogy nem vagyok olyan egyedül. Tényleg hasonlíthatunk valamennyire, mert én is szoktam verseket írni, és ha megkérnek, fordítani is. És nagyon örülök, ha jól sikerülnek. Köszönöm, hogy vetted a fáradságot és ennyit írtál, jó volt elolvasni. :)

2013. dec. 4. 21:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!