Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok celeb, hogyan...

Nem vagyok celeb, hogyan teremtsek új kapcsolatokat vagy barátokat?

Figyelt kérdés

Üdv.


17 éves srác vagyok, közepes anyagi háttér, nem cigizek, nem bulizok, nem iszok.

Sportolok, ha a suli mellett van időm akkor dolgozok.


Nem vagyok celeb, nincs valami sok barátom, társadalmi életem 0.


Miért van az, hogy akikkel jóban vagyok, nem érdeklődnek irántam csak ritkán. Értem ezt pl: chaten mindig én írok rá az illetőre vagy suliban én kezdeményezem mindig a beszélgetést.


Nem jó ez így, szívesen kimozdulnék, több barátot szeretnék. Meg van bennem az ismerkedési szándék, mégis mit ér ez?


Nincs társadalmi életem. Milyen irányba lehet új kapcsolatokat szerezni? Nem feltétlenül mennék bulikba, stresszes vagyok ha sok ember van körülöttem. Van egy ilyen lelki alapon keletkezett "betegsérm" hogy ha új emberekkel találkozok ideges vagyok. Önbizalom hiányos vagyok gondolom ez az oka. Egyszerű példa: megyek a buszon és ideges vagyok, mint ha folyton meg akarnék felelni mindenkinek.


A stresszem szeretném legyőzni azzal, hogy új kapcsolatokat/barátokat szeretnék szerezni.


Mit tegyek?



2013. dec. 30. 22:56
 1/4 anonim válasza:

Nem kell túlkomplikálni a helyzetet. Én is így voltam ezzel. Egy dolgot tehetsz:

egyik napról a másikra beveszed a "leszarom tablettát". Nem foglalkozol emberek véleményével, nem függsz tőlük, csak magadnak élsz, és azt csinálod, ami neked jó. Lehet itt dobálózni olyannal, hogy olvass ilyen könyveket, fejleszd magad elméletben. Nem! Gyakorlatban kell... gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, egyik napról a másikra, és nem felkészülni a dolgokra, hanem spontán csinálni. Szard le az embereket, meg a véleményüket, ne törődj vele, hogy ki mit fog gondolni. Ha látják rajtad, hogy laza vagy, nem feszengsz, másképp fognak hozzád állni. Bekell dobnod magad a mély vízbe, csak így fogsz megtanulni úszni. Ne félj olyanoktól, hogy elmenj egyedül ide-oda, beülni valahova... ne foglalkozz ezzel. Pontosan véletlenszerűen fognak megtalálni a jófej, normális emberek. Lehet barátkozni, de ne görcsölj rá, és ne akarj görcsösen senkit magad mellé.

Élj, és légy laza, élvezd az életet. És még 1x mondom: szarj rá, ki mit gondol. Csak így fogod tudni elengedni magad. Ha mindig megakarsz felelni másoknak, soha nem fogod ezt leküzdeni.

2013. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Érdek központú társadalomban élünk:d
2013. dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt írod azért akarsz barátokat hogy legyőzd a stresszt. Ez nem így működik. Sajnos először kell oldanod ezt a rossz érzést, félelmet, aztán esetleg lesz aki szívesebben csinál veled ezt-azt.

Én ugyanígy voltam mint te, azzal a 2 különbséggel hogy 1 nem sportoltam már 17 évesen 2 benne akartam lenni az ivásban, bulizásban, egyszerűen kiváncsiságból. Nem agyaltam rajta hogy mi lehet rossz benne, fokozatosan rájöttem magamtól is, csak tudni akartam milyen, és sokszor még tetszett is.

De az is elég ha a sportolást nézzük. Milyen sport? Vagy kapcsolatban olyanokkal akik művelik? Írsz-e a neten ilyen fórumokra, youtubeon aktív vagy-e? Mind egy alkalom ismerkedni.

Még egy iskolai módszer a végére: beszélj minden nap legalább 3 emberrel.Lehetőleg olyannal akivel nem szoltál. Ha ezeket megpróbálod valami csak összejön, ha ezekre is képtelen vagy, hallgass zenét ami felpörget, igyál gyógyteákat, ha jobb idő van feküdj ki a napra.

Én a minuszból indultam anno és uty ballagtam el hogy engem hívogattak, szóval nem lehetetlen, a középsuli az utolsó könnyű terepek egyike, ha nem vonják el az ember figyelmét dolgok.

2013. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kettes válaszoló jól leírta. Ha akarod, hogy mindenki megszólítson akkor el kell érned, hogy érdeke legyen neki a veled való társalgás.

Próbáld ki. Jelentsd be, hogy lesz nálad egy ütős házibuli, te állod a kaját, piát. Hangoztassad minden nap. Meglátod majd, hogy mindenki veled akar majd dumálni, csak mert meg akarják hívatni magukat.

De ez nem csak bulival müxik. Bármi olyannal ami a másiknak kéne és tőled tudná megszerezni.

2013. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!