Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti vagdossátok magatokat? Sok...

Ti vagdossátok magatokat? Sok embert ismersz aki vagdossa magát és/vagy depressziós?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg egyik barátnőmről hogy vagdossa magát, és pszichológushoz is járni fog, másik osztálytársamról is kiderült két hete hogy vagdossa magát, meg volt legjobb barátom is vagdosta magát, drogozott, sőt, nekem is voltak problémáim gyógyszerekkel..

Kamaszkori depresszió? Sok az ilyen eset?

Annyira elszomorít az egész, hogy annyi ember van akiről nem is mondanám meg hogy ilyen problémákkal küzd és nem tudok ez ellen semmit sem tenni! :/

15/L



2014. jan. 1. 12:58
1 2
 1/19 anonim válasza:
el kell foglalnod magad hasznos dolgokkal és akkor nem lesz ilyen problémád
2014. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

7, 8 évem az általánosban... 9 a középsuliban... vágtam magam pengével, mindennel amit találtam. takartam, rejtegettem...

pszichiáterhez kellett volna mennem, ha a párom nem segít kimászni a gödörből.

Van kiút, ne felejtsd el!

16/L

2014. jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy kamaszkori depresszió. De ez nem az. Hanem egy manapság terjedő betegség. Gondolj csak bele. Az időseken egy darab ilyen vágást nem látni, a felnőtteken szintén. Ha van is kivétel, ritka. A mi korosztályunkban viszont már elég gyakori. Csak azt tudom javasolni, hogy ne vedd fel az ilyen dolgokat. Tenni csak anyit tudsz, hogy megpróbálsz vele beszélni. De a penge az Ő kezükben van, szóval nekik kell belátniuk, hogy ezt nem kéne.


Magamról, és az ismerőseimről: Én sosem tudtam rávenni magam. Ültem már éjjel vonatsínen, várva a vonatot, vagy kint a tél kellős közepén egy szál alsóban, és méregettem a metró peronját is, de végül sosem lett belőle haláleset. (Bár mivel ezt olvasod, azt hiszem ez egyértelmű.) Viszont arra, hogy tönkrevágjam magam, és úgy keljen leélnem a további életem, az kizárt. Ellenben van egy ismerősöm (legjobb barátom), aki 2009-ben majdnem megölte magát gyógyszerekkel, ráadásul egy lelki betegség miatt. Szerencsére helyretettük páran. Aztán volt egy másik, aki vagdosta magát. Néha "elejtett" egy poharat, összesöpörte a szilánkokat 1 kupacba, a többit a fantáziádra bízom. Erre egy olyan oka volt, amire a mai napig azt mondom, megérdemelte volna, hogy komolyabb baja legyen belőle.

2014. jan. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem hogy csak annyit tudok tenni, hogy a barátnőm mellett leszek, segítek bármiben és jobb belátásra bírom. A pszichológus meg szintén amit tud megtesz érte.

2014. jan. 2. 13:11
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is sokat vágdostam magam, volt rá sok okom. Igen, sok barátom csinálta ezt, többek közt a legjobb barátnőm is.

De azóta már mindketten abbahagytuk.

Nálunk ez egy közös ígérettel zárult le, de ha egyszer megszegném, akkor már nem fogok félmunkát végezni, de már 2 éve jól bírom a gyűrődést. :)

17/L

És szívesen segítek ha kell :)

2014. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én nem vagdosom magam, viszont egyik barátnőm igen. 3 éves ismertem meg, azóta folyamatosan. Mindig másért. :/

Egyik osztálytársamról meg a múltkor derült ki, de nála az csak egyszeri alkalom volt.

2014. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Régebben vagdostam magam, és igen, van most is, ha kicsúsznak a kezemböl a dolgok, megvágom magam. A környezetemben sok embernek meggyült a baja öncsonkítással, gyógyszerekkel, a családom fele mentális beteg (köztük én is), a tággabb baráti körömben is sok a személyiségzavaros, depressziós, gyógyszer- vagy drogfüggö. Legtöbbjüket én segítettem szakemberhez.

14/L (igen, még csak 14 vagyok)

2014. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Én is vagdosom magam. Nem régiben megtudtam, hogy további 2ember is az osztályomból.

Nem tudsz ellene semmit, maximum beszélsz vele.

2014. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem ez a vagdosás dolog 2008 vége óta jelen van az életemben. Most már nem vagdosom magam annyit, kb. havi egyszer kétszer, ami egész jó arány ahhoz képest, ami akkor volt, mikor napi szinten többször csináltam. Szerintem sohasem fogok tudni teljesen leállni vele, mert nincs segítségem. Aki tudja, azt pedig érdekli. Mióta éheztetem magam, kevesebbet vágok, gondolom azzal helyettesítettem.
2014. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*Aki tud róla, azt pedig nem érdekli.
2014. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!