Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A kutyus miért tud önzetlenül...

A kutyus miért tud önzetlenül szeretni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mert nincsenek előítéletei, úgy fogad el, ahogy vagy

nem számít neki az, hogy milyen zenét hallgatsz, kövér vagy sovány vagy, kék szemű vagy zöld stb.

csak azt nézi, ami TE vagy

2009. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
..mert olyan mint egy élő robot,ki a "szeretettre" van programozva..
2009. nov. 28. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

A kutya egy eléggé egyszerű, jámbor lélek.

Programkódja alapvetően a <simogatás> <játék> <kaja> parancsokból áll. Ezeket te szolgáltatod neki, ebből az aspektusból tehát a kutya nagyon is racionális módon gondolkodik. Logikus a számára, mivel eléggé fejlett értelemmel rendelkezik, hogy ezek ellenében milyen ellenszolgáltatásokkal tud még többhöz jutni a fenti javakból, ami egy tanult folyamat, és mindig a gazditól függ.

SZERETET PEDIG NEM LÉTEZIK.

2009. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen én is ezt tapasztalom
2009. nov. 28. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
az állatoknak nincs éntudata, a háziasított állatok ezen felül még szelídek is. a kettő együtt.
2009. nov. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
nem önzetlenül "szeret", mert kaját követel érte cserébe.
2009. nov. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hm érdekes módon egyszer az egyik kutyám nem ehetett/nem akart enni betegség miatt több mint egy hétig. Mégis ugyanúgy szótfogadott (már amennyire ment az állapotával) és ugyanúgy szeretett engem. Amúgy sem értem mi azon a kis kaján az önzőség. Valamiből élni kell. Persze ha ugyanezt mondanák egy kisgyerekről (hogy nem önzetlenül szeret csak a kaja miatt meg mert ránk van szorulva- szerintem ez igaz is) akkor bezzeg mindenki tiltakozna. Nem tudom mi erre a kérdésre a magyarázat, de azt tudom hogy így van. Azt mondhatnám, talán azért, mert nem ember... A kutya őse a farkas az egyik legsikeresebb ragadozó. Nagyon okos állat, falkában működik (ahogy a kutya is). Sikeres pedig nem lehet hogyha önző, mert akkor kipusztul az egész falka és ezzel ő maga is. Ez a falkadolog kutyáknál már nem annyira elhatárolódott, de a legtöbb kutya nem egy idegennel önzetlen ma sem hanem a gazdával aki- falka.
2009. nov. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kellene egy olyan példány, amit úgy neveltek, hogy senkinek nincs kiszolgáltatva. Anélkül nem vagyok biztos benne, hogy nem a kényszer viszi rá, mint a lelki terrorban élő embereket.
2009. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A legkülönösebb állati lények a világegyetemen!!!
2009. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!