Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a tinédzsereket már egy...

Ha a tinédzsereket már egy ártatlan kismadár halála is hidegen hagyja, mi lesz ezzel a világgal?

Figyelt kérdés

A minap álltam a buszmegállóban. Rajtam kívül volt még pár diáklány meg fiú. Elrepült fölöttünk pár kismadár, de az egyik sajnos nem látta a buszmegálló üvegét, és nekirepült. Többen is odnéztek, és látták a sárban heverő, még mozgó jószágot. Rajtam kívül egynek sem jutott eszébe odmenni hozzá. Csak én nem sajnáltam a cipőmet besározni, és megnézni tehetek-e valamit szerencsétlen kisállatáert. Megnéztem van-e pulzusa. Sajnos nem tehettem semmit, a keveim közt vérzett el. Fokozatosan kihűlt a kis teste, és a szívem szakadt meg érte. Más korombelit ez hidegen hagyott. Még engem néztek hülyének. Úgy kacsingattak felém, mint valami holdjóros idiótára. Nem tudom, hogy velem van-e a baj, vagy a világ romlik el fokozatosan, hogy már egy elesett, sebzett kismadár sem hatja meg őket....

16/L


2014. febr. 6. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Mi lenne a világgal, ha minden grillcsirkét és pulykafasirtot meggyászolnánk :D
2014. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Veled van a baj... ez a föld nem egy hófehérkés tündérmese, hogy minden állatkát pátyolgatni kell...

Én is elhajtok egy döglött macska mellett, jó sajnálom, de nem állok meg hogy eltemessem... stb.

Azért tegyük hozzá hogy jobb lenne néha döglött embert látni a macskák helyén.

2014. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem a döglött macskákról van szó. Ez a madár még mozgott. Még eleven volt. Még élt. Megrázó volt látni, ahogyan próbál levegőhöz jutni. A vőrévől folyt a vér. És többen is nézték.
2014. febr. 6. 15:12
 4/17 A kérdező kommentje:
*csőréből
2014. febr. 6. 15:13
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

"Megnéztem van-e

pulzusa. " xDDDD

2014. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Pulzusa...:D:D


A többieknek volt annyi esszük, hogy tudták, nem segíthetnek rajta. Ennyi.

2014. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Túldramatizálod.

Basszus ez egy madár. Szeretem az állatokat, de ez akkor is csak egy ki*szott madár.

És senki ne jöjjön azzal, hogy "de ha a te hozzátarto..."

KUSS, mert két rohadtul különböző dolog. Igen, az. Nyisd ki a szemed, és láss. Te is tudod. Az teljesen más.

2014. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd.Tudomásul veszed a realitást. Minden élet véges. A madaradé is, a tiéd is, az enyém is.
2014. febr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Doruss ***** válasza:

Vannak még ilyen emberek! Én is ilyen vagyok. Nem vagyunk egyedül :) Én is ugyanezt tettem volna. Igazából engem is sokan hülyének néznek az attitűdöm miatt, de annyira nem izgat. Sőt, valami furcsa módon még örülök is annak, hogy nem vagyok olyan, mint az általad említett emberek a buszmegállóban.

Egyébként erről egy vers jutott eszembe:


Kálnay Adél: Kérdés

Lehet-e jónak lenni egy rossz világban,

sétálni télen kigombolt kabátban,

szalonnát szúrni fagyos ágra,

nem vadászni nyúlra fácánra,

koldus kezébe kenyeret nyomni,

csábítók között hűnek maradni,

házad kapuját kitárni,

hadd jöjjön hozzád akárki,

kisgyerek könnyét letörölni,

senkivel soha nem pörölni,

dermedt verébért hajolni porka hóba,

más baját sosem hozni szóba,

békét, nyugalmat, szépséget akarni,

adni, adni, mindig csak adni,

tökéletesre lelni egy madár dalában…

Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?

2014. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A hideg kiráz ettől a nyálas szenvelgéstől. Meg attól, hogy ettől különbnek érzed magad.

A rántott húsod disznóját leszúrják, kivéreztetik, a rákot forró vízbe dobják. A füvet meg nyírással stresszelik.

Szegényke!

2014. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!