Fontos, többi lent?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem... 8.-adikra kialakult az osztályba egy kis "családi" társaság, ugye 13-an voltunk, kis iskola volt ismertem mindenkit, laza voltam, ott egy csomó barátom volt, szinte az egész felsô tagozat. Nah jött az új suli egyedül mentem gimnáziumba, és ott szinte mindenki ismert mindenkit... így elég nehéz behelyezkednem. Nagyon nehéz, nem az , nem piszkálnak, nem is hagynám... egyszer egyik tanár rámakasztott egy becenevet amit én nem szeretek, osztálytársak mondták rám (ilyenkor méglejebb megy az amúgy is kis magabiztosságom a suliváltás miatt) szóltam, hogy nem tetszik abbahagyták, de néha még mondják rám. Mondok poénokat órákon, általában mindenki szakad. Nem öltözök rosszul szerintem. Ja de nagyritkán mondok poént. Fiú osztálytársakkal nem tudok úgy hülyéskedni, mint tavaly haverokkal, olvastam vissza üzeneteket a lány osztálytársammal, sokkal lazább voltam, most inkább visszahúzodó vagyok. Mit csináljak? Több poén? Vagy a lány osztálytársaimmal lazán beszéljek?+ értem én úgy, hogy szia mit csinálsz, hogy vagy..) Nem vagyok stréber, csak ha nagyon muszály akkor tanulok. Tényleg nem tudom, hogy lehettem annyira laza. Most is mennék lányokhoz dumálni csak nem ismerem ôket, és úgy, hogy hülyéskedjek velük? Áh, fiukkal nincs közös témánk, ôk elvolvannak egymással, mert.ismerik egymást, azokkal jóban vagyok akik nem ismertek senkit. Ja mellesleg van egypár gyökér az osztályban. Önbizalom hiány a bajom meg hogy nincs témám velük. Önbizalomhiány (ellen?) Mit tudnájmk tenni? Fegyencedzésre gondoltam vagy valami ilyesmi, ja és szerintem nem vagyok ronda, tavaly lányok kedvence voltam. És "páva" se vagyok.

2014. febr. 8. 00:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és ott nem igazán vevôk a monikashow-s,vv-s viccekre...
2014. febr. 8. 00:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elmondom a saját tapasztalatomat, illetve pár személyes tanácsot, aztán remélhetőleg mész is vele valamire. :)

Amikor én a gimibe kerültem anno, akkor egy volt osztálytársammal, illetve két évfolyamtárssal jártam ugyanabba az osztályba. Az évfolyamtársakat annyira akkor még nem ismertem, az osztálytárs pedig nem volt a legnagyobb barátom általánosban, bár egyáltalán nem voltunk rosszban sem. Ugyanakkor azt hamar felfedeztem, hogy alig van közös témánk és az előttünk ülőkön kívül nagyon senkit nem ismertem meg az első pár napon, talán héten. Így hát felkerekedtem és elindultam az osztályban és gyakorlatilag véletlenszerűen bekapcsolódtam egy beszélgetésbe, ahonnan aztán lett a baráti köröm 2-3 évig. Ennek ellenére be kell, hogy valljam, hogy egészen harmadik végéig és egész negyedikig nem igazán szerettem az osztályt, akkor viszont mintha érettebbé, barátságosabbá, kedvesebbé váltak volna a legtöbben. A harmadik vége és negyedik ezért mindig is egy nagyon jó élményként marad meg, amikor szerintem kimondottan szerettem suliba járni és elmenni bulizni a többiekkel, még olyanokkal is, akiket első és második során nem szerettem, sőt talán ki nem állhattam (szerintem akkor én is olyan jelzőkkel illettem volna őket, mint a "gyökér").


Az biztos, hogy az évek, de félévek alatt is rengeteget változott az osztály és a klikkesedésnek a harmadik vége vetett véget. Az biztos, hogy így félév után is szerezhetsz barátokat. Gondolom azt feltudod mérni magadban, hogy kik számodra a legszimpatikusabbak - talán jelenleg jobban jársz, ha fiú csoportba kapcsolódsz be - és nekik nyilván van valami témájuk/témáik. Egyszerűen ha hallod, hogy olyasmiről beszélgetnek, ami érdekel téged is/hozzá tudsz szólni, akkor próbálj meg bekapcsolódni egybe. Vagy ha egyedül van valaki, vagy hasonló és tudsz róla valamit (mondjuk, hogy mit sportol), akkor szerintem pl meg lehet tőle kérdezni, hogy milyen az a sport stb.


Az önbizalommal pedig itt annyit tudsz kezdeni, hogy a "stratégiai lépések" felsorolásom ellenére, az egészet nem veszed komolyan, hanem inkább csak természetesnek. Csinálj valamit a hétvégén, amit szeretsz, aztán ha a jövő héten suli közben éppen van valami beszélgetés, amibe bekapcsolódhatnál, akkor hajrá!

2014. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kés köszi szépen!:)
2014. febr. 8. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!