Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt akinek sikerült kikevered...

Volt akinek sikerült kikeverednie abból az érzésből/helyzetből, hogy az életében semmi nem jó és a létezése voltaképpen felesleges?

Figyelt kérdés

Egy dolgot se tudnék mondani, ami jó lenne az életemben. Nem vagyok szép, se gazdag, semmiben nem vagyok tehetséges, nem vagyok okos, nem fog jól az agyam, nem egy boldog családban nőttem fel, nincsen igazi barátom, párom sincs és nem is volt soha. Nagyon gyenge vagyok, próbálkozom változtatni, de nem haladok, nincs erőm. Ha legalább egy dolog működne az életemben, az lehet adna egy kis erőt, hogy változtassak a többin, de így nincs miből merítenem. Érzelmileg/lelkileg meg már nem bírom. Nem szeretek élni és csak arra tudok gondolni, hogyan legyek öngyilkos. Csak nyilván ösztönből meg szeretném túlélni, szóval most így meg vagyok rekedve. Nem tudom mi legyen, tényleg semmit nem tudok magammal kezdeni. Volt aki túllendült ilyenen? Hogyan?

25/L



2014. febr. 17. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt amikor én is így éreztem h semmi nem jó h felesleges élnem.Nem volt semmi örömöm a mindennapokból.Csak úgy voltam mint egy élőhalott.Minden este sírtam.De utána új reményeket szereztem.Találtam jó barátokat.Azt csinálom amit szeretek.És a jövőmre koncentrálok.És próbálom megvalósítani az álmaim.Mindig menni kell tovább,tudom h nehéz de én tudom mit érzel.Én is így voltam.Nem szabad feladni!
2014. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne hidd azt, hogy egyedül te érzel így. Nagyon sokan vannak, akik céltalannak és üresnek látják az életüket.

Olvasd Frankl, Yalom és Fromm könyveit. Járj önsegítő csoportba, ha depressziós is vagy, akkor lehet gyógyszer se ártana ideiglenesen.

De ha nem teszel semmit, nem indulsz el, nem kérsz segítséget, akkor ne várj javulást. Senki nem tud megmenteni téged, ha nem indulsz el!

2014. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem is hasonlóak a problémáim azzal a különbséggel, hogy párom volt 3,5 évig, akivel együtt is laktam, de most szétmentünk és hirtelen a nyakamba szakadt minden. Nincs munkám, tanultam, de hülye vagyok mindenhez, barátaim sincsenek, sőt újabban még aludni se tudok. Félek az emberektől és minden új helyzettől. Időnként nekem is megfordulnak a fejemben ezek a gondolatok, ekkor próbálom meg más szemszögből nézni a dolgokat. Sokat olvasok önismereti, önsegítő könyveket, amik segítenek, bár egy idő után a mindennapokban hajlamos vagyok megfeledkezni az olvasottakról. Szerintem kezdd azzal, hogy olyasmi dolgokat csinálsz amiben sikerélményed van, ez lehet pl. főzés-sütés, vagy bármi ami leköt és van valami végeredménye. Aztán apránként megváltoztathatod a rossz szokásaidat, negatív beidegződéseket, csak ne akarj mindent egyszerre! Ha hajlamos vagy a negatív gondolkodásra, akkor ajánlom Balogh Béla: A tudatalatti tízparancsolata című könyvet, amihez meditációs hanganyag is van (szerintem netről is letölthető). Nekem Eckhart Tolle: A most hatalma című könyv is sokat segít, ezt is le lehet tölteni.

Hajrá, ne add fel! :)

26/L

2014. febr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

FORDULJ SZAKEMBERHEZ! Ez depresszIó, és valszeg egy komolyabb fajta,amiből egyedül NEM lehet kijönni! Ez tény. Bármennyire is szeretne, és próbál az illető,lehetetlen.

Tudom, tapasztalat. Én is ebben vagyok benne, kezelnek is, csak iszonyat lassú az egész sajnos. De érthető is, nem 1 nap alatt alakult ki, akkor hosszabb is kikezelni. Van fény az alagút végén. Legalább is remélem:/

2014. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tudatosan kikeveredni nem sikerült, de aztán megváltoztak a dolgok, talán a hozzáállásom is, és elmúlt.

A szakember viszont jól jöhet, nem harapnak, és ha nem tetszik felállsz és otthagyod a francba;

2014. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!