Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Színtévesztőként mit kezdjek...

Színtévesztőként mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Színtévesztő vagyok eddig nagyon nem érdekelt max. az, hogy összevitatkoztam másokkal, egy egy dolog színén.


Most pályaválasztás előtt állok, nagy álmom volt, hogy katona lehessek nagyapa és apa után. Most el vagyok keseredve... szó szerint emiatt nem érek semmit. Mért létezik ez a szar?! Miért? Nem lehetek semmi szinte, a hétköznapokban ugyan kevésbé zavaró (kevésbé...4M színből kb. ha 1000-et látok az is jó).


Így születtem rendben, de... nem tudom mi tévő legyek. Szinte sehova nem vagyok alkalmas emiatt. Irodában nem akarok robotolni.



2014. febr. 17. 23:03
 1/9 anonim válasza:
60%
A "nem lehetek semmi szinte" ebben a formában biztosan nem igaz. A fegyveres és rendvédelmi szerveknél (katona, rendőr, tűzoltó) szoktak ilyen feltételek lenni. Sajna úgy néz ki, hogy ezeken a határokon kívül kell gondolkodnod, de ez nem jelenti azt, hogy semmit sem érsz. Ahhoz, hogy javasolni tudjunk, tudnunk kéne, hogy miben vagy jó.
2014. febr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nagyon kevés hely van, ahol számít, hogy színtévesztő vagy-e.

A lányomnak 18 éves korára -3-as szemüveget kell hordania. Még kontaktlencsét sem viselhet. Mégsem rinyál, mint te.

Van egy ismerőse, aki epilepsziás. Ő sem siránkozik, hanem dolgozik.

Egy másik ismerőse 17 évesen szinte teljesen lebénult, tolószékes.

Ő feltehetné a kérdésedet.

Te meg ha jól tanulsz, lehetsz orvos, ügyvéd. Ha nem, akkor keresel egy egyszerű szakmát.

A picsogásod alapján önkormányzati dolgozónk lennél a legalkalmasabb, ott robotolnod sem kell az irodában.

2014. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem amiatt "picsogok", félre értés ne essen, nem a fogyatékosságom(?) miatt. Amiatt hogy nem vihetem tovább a nevet a katonaságban, nem folytatódhat a katonacsalád története. Egy világ omlik össze vagy már omlott össze bennem. Nagyapa meghalt tavaly márciusban, ő szeretett volna látni amint leteszem az esküt, de még fentről se láthatja.
2014. febr. 18. 14:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Orvos sem lehetek. Pedig régen azon is gondolkoztam.
2014. febr. 18. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy rendvédelmi szervezetek így kilőve. Többnyire a szerelőmunkák is, és minden más, ahol megkülönböztetésre színeket használnak. Mivel én ilyen témában mozgok, javasolni tudom a zeneipart. Hogy a katonasághoz is köze legyen, a nemzeti megemlékezéseken mindig élő zene szól. Így ilyen alkalmakkor trombitás simán lehetsz. (Nem tudom, hogy ehhez kotona kell-e légy, tehát csak tipp.)
2014. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem én ezt, de rendvédelminél, katonaságnál mért ilyen fontos? Jó egy mesterlövésznél, harckocsizónál ahol minden apró szín és árnyalat számít, de egyébként nem értem. Egy rendőr bácsinak miért kell?
2014. febr. 18. 22:39
 7/9 outtatime válasza:
táblák, forgalmi jelzések, autók színe egy egy balesetnél, vagy gyanús rendszám ellenőrzésnél stb. fontos lehet gondolom :) Nem is szólva a vállapok alapszínéről.
2014. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Alap színeket és árnyalatokat simán elkülönítem, DE a különböző színek 159. árnyalatáról már nem tudom eldöntetni. Lehet csak mert nem tanultam meg? Nem minden bizonnyal színtévesztő vagyok hisz kiskoromban automatikusan sötét zöldre színeztem a fák törzsét :/



Gondolkodnom kell mit kezdek az életemmel, mert jelenleg célomat vesztve "bolyongok".

2014. febr. 28. 20:20
 9/9 outtatime válasza:
78%

Miért ne lehetnél szakács, vagy cukrász, vagy bankigazgató, vagy politikus (az inkább ne legyél, oda gyomor kell), vagy pap, vagy torreádor, vagy sportoló, vagy riporter vagy akármi?

Nem kell bolyongani, ami érdekel az előbb utóbb kiderül, és arra rá lehet hajtani.

Aki nem célirányosan orvosnak készül, csak kedve van hozzá, az az első anatómiagyakorlaton általában hazamegy :)

2014. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!