Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 157-158 cm-hez mennyi az...

157-158 cm-hez mennyi az ideális testsúly?

Figyelt kérdés

2014. márc. 29. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
45-55 kg.(szerintem)
2014. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
legalább a nemedet áruld el
2014. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
lány
2014. márc. 29. 16:23
 4/8 dirtboy ***** válasza:
akkor 48-50 már jó ha arányos vagy
2014. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
53 kg vagyok :((
2014. márc. 29. 17:39
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb sport intézményben, vagy testnevelési tanszéken van lehetőség a testzsír százalék mérésére. Ez pontosabb adatot tud adni arról, hogy mennyire vagy "ideálisan elhízva".


Akin van "egy térfogat egységnyi" izom, az ugyan akkora súlyt hordoz magán, mint akin van "3 térfogat egységnyi" zsír. Azaz 3szor akkora a különbség egy edzet és egy elhízott test között azonos súly mellett. Illusztráció: [link]


Csak a saját és a női társadalom egészsége érdekedben kérlek olvass el néhány (angolul publikált) cikket! :)

A picivel több súllyal rendelkező emberek tovább élnek:

[link]

A pici többletsúllyal rendelkező nők egészségesebb babákat szülnek:

[link]


Itt vannak a nők, akiket én kifejezetten szexinek tartok és a média és BMI skála szerint túlsúlyosak:

[link]


Ez mind nem azt jelenti, hogy hanyagold a tested és legyél lehízott, kövér lustaság. Nem! Nem!

Azt jelenti, hogy ha rendszeres mozgás mellett és kiegyensúlyozott étrenddel élsz, akkor nem kell izgulnod pár felesleges kiló miatt. A elhízottságot kerülni kell, de a túlsúly nem jelent gondot. Az is egy egy nagy baromság, ahogy a BMI skálát kialakították, még a létrehozója is elmondta publikálás során, hogy az emberek 2/3ára igaz csak. Mégis sokan előszeretettel hivatkoznak rá, holott tudják, hogy a testet felépítő elemek sűrűsége nem azonos, csak nem látják, azt az egyszerű kapcsolatot, hogy emiatt nem hiteles a hivatkozási pontjuk.

2014. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sportolsz, akkor olyan 45 körül van az ideális, ha erőnléti sportot űzöl, akkor 40, ha izomfejlesztő sportot, akkor 55 körül. De nehéz ezt így látatlanban mondani, alkat függő is, a testzsír százalék többet mond.
2014. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Orvosi rendelőben néztem meg a kifüggesztett táblázaton:46-59. A szélső értékek nyilván a különleges alkatokéi, szóval a tiéd középen éppen jó.
2014. ápr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!