Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik játékfüggők voltak? (World of Warcraft, mmorpg, stb pc játékok)?

Figyelt kérdés

Aki benne van a játékban az nem fogja bevallani hogy függő. Ez hülye kérés lenne. Bár anno én a játék alatt is bevallottam hogy függő voltam.

Ex Játékfüggőkre vagyok kíváncsi. Kíváncsi vagyok hogy hányan vallják magukat játékfüggőknek, vagy hányan ismerik be hogy azok voltak. Az mmorpg,wow/egyéb játékok káros hatásit megkérdőjelezőkre nem vagyok kíváncsi. Mivel tudom hogy nagyon sok játék/wow függő van. Én 6 évig voltam kemény world of warcraft(wow) függő, Eredeti szervereken 4 évig. Pánikbeteg lettem a játéktól,előtte ennek jelei nem voltak. Nem mertem elhagyni a házat,bezártam magamat a Warcraft(wow) világába. És 5-6 hónapja töröltem a karaktereimet,tárgyaimat,az accountomat. Azóta elmúlt a pánikbetegségem és boldog lett az életem! És azóta még egy kapcsolatom is volt. És most is alakulóban van a következő egy egyetemista lánnyal. Rengeteg barátom lett,nagyon sokan szeretnek! :) És kicsit se kívánok bármilyen játékot! Gusztustalannak tartom az összes játékot! Pszichológus szeretnék lenni mert szeretnék segíteni az internet/számítógép/drog/alkohol és főleg a játékfüggőknek. Senki se foglalkozik a játékfüggőséggel pedig óriási szükség lenne rá. Hogyha csak szimplán egy megértő barátra van szüksége valakinek,írhat nekem privátot és segítek esetleg mással,más függőséggel kapcsolatban is hogyha szüksége lenne rám valakinek! :) És illetve lányoknak üzenem hogy még nincs kapcsolatom(Nem kell félni,lehet próbálkozni még! :) Azért ajánlottam fel a segítségemet mert tudom hogy milyen nehéz kijönni egy függőségből. Az unokatestvérem pl drogfüggő volt. Egyszerű regisztrálni az oldalon,hogyha szüksége van valakinek rám,regisztráljon és írjon nekem egy privátot! :) (Egy 18 éves ex world of warcraft függő története.)



2014. ápr. 11. 17:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%

Annó így voltam a silkroaddal, aztán 1 nap rájöttem, hogy semmi értelme nincs és eladtam a karakteremet jó pénzért. Azóta nem igen köt le 1 játék sem huzamosabb ideig, max pár órát és ráunok.


Persze az életem ettől nem változott meg.

2014. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Persze olyan is van hogy "gamer" aki nem áll meg egy játéknál hanem többel egyszerre. Ez lehet rosszabb eset is. Általában az mmorpg játékok használói ragadnak le egy játéknál,olyannyira hogy az élettől is elszakadnak, csak az az egy játék számít. De lehetsz úgy gamer hogy egy mmorpg játékban éled az életed és szabadidődben kikapcsolódsz más játékokban. Ez a legsúlyosabb eset. Komoly esélyed van a függőségre, mivel boldogtalan az életed és a játékok pedig sorstárs barátokat és sikerélményt nyújtanak számodra. Amit az életben képtelen vagy elérni(ez csak feltételezés) Tehát egy virtuális életet kapsz hogyha játszol(főleg mmorpg,wow) Tele kalanddal ,sikerélménnyel,felfedezéssel,barátokkal. Tehát sikerélmény/felfedezés függő leszel egyben,és lesz egy virtuális szociális életed valós helyett.
2014. ápr. 11. 17:58
 3/29 anonim ***** válasza:

1#


Melyik szerveren játszottál?

2014. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%

Bevallom, én is az voltam... Elsőnek a Runescape.com browser based (böngésző alapú) mmorpg játékra regisztrált nekem egy általános iskolai osztálytársam, így ezzel kezdődött minden. Lehettem kb 13 éves, mikor elkezdtem, de nem játszottam vele olyan nagyon sokat, így ennek nem volt nagy jelentősége...Viszont később (pár év múlva) a szüleink megvették nekünk az áhított sims összes részét (szegények egy vagyont költöttek rá) ami már téll. függőséget váltott ki nálunk...A simek nevelgetése, skilljeik fejlesztése olyan végeláthatatlan céltalan feladat volt, mi mégis jó pár órát elültünk a gép előtt ezen játszva...Majd 15-16 évesen megkaptuk a GTA SanAndreast és ViceCity-t is, aminek nagyon örültünk, mert egy barátunknál játszottunk vele és nagyon megtetszett nekünk. (nekem és tesómnak) Így megint órákat pocsékultunk el az életünkből ezzel a játékkal...Az ideő repül, a küldetések végeláthatatlanok, sok a lehetőség és poénkodni is lehet. Na de a jóból is megárt a sok...(Bár ma már ezt nem nevezném szórakozásnak...sőt) Azt hiszem ettől a ponttól kezdve nevezhettük volna magunkat igazán "kockáknak"...Bár ezt soha senkinek sem mondtam, nem hangoztattam, hogy én mit csinálok a szabad időmben, főleg mikor rájöttem, hogy mennyire rombolom magamat és semmi értelme az egésznek. Az utolsó játék amin huzamosabb ideig játszottam, szintén függőséget kiváltó mértékig, az a CounterStrike 1.6 volt. A középsuliban találkoztam vele először, mikor infó órán a fiúk meghívtak a LAN-on kreált map-ra játszani...Bénáztam, folyton kiszedtek elsőre, de élveztem. Így "gyakorlásképp" leszedtem itthon is és elindult a lavina...Összességében ha belegondolok ott szúrtam el, hogy a nyaraimat ezzel ütöttem el.Szórakozésképp gondoltam kipróbálok ezt, azt de sosem tartottam mértéket. Regisztráltam még pár MMORPG oldalra, pár hetet eltöltöttem rajtuk (a WOW kimaradt, bár azon is gondolkodtam) de szerencsére nem szippantottak be végleg. Úgyhogy nagyon is értem miről beszélsz, sajnos nekem is volt benne tapasztalatom, de szerencsére már jó ideje letettem róla és én is sokkal jobban érzem magam így. Csak azt sajnálom, hogy a nyaraim 2/3-át ilyen céltalan hülyeségekre pazaroltam és hogy mindezt a legrosszabkor, kamaszkorban. Ekkor kéne, hogy ezernyi inger érje az embert, hog megtapasztaljon minél több dolgot, ami majd felkészíti a nagybetűs éltre. Hogy mielőtt betölti a nagykort, elmondhassa magáról, hogy volt már része nagyon sok jó dologban és pozitív emlékei vannak a gyermekkorából...De szerencsére nekem nincs okom sok panaszra, mert a tanulmányi eredményeim mindigis jók voltak, (most is azok) sok barátom vanvo, nem zártaim ki őket az életemből emiatt és sokat eljártam mikor épp nem a "gépes" korszakomat éltem..Mert szerencsére periódikusan változott nálam ez a dolog, de mára sikerült VÉGLEG letennem róla. :)


Bocsi a regényért, csak dőltek belőlem hírtelen a gondolatok, sajnos ez így is a magja a dolognak. :D


18/L

2014. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%

Úristen, így elküldve méghosszabb...Bocsi. :D


Már csak annyit akartam hozzá fűzni, hogy szép tőled, hogy segíteni akarsz a hasonló cipőben járókon. :)

2014. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

20:36


Zeuson voltam (legalábbis ez rémlik)

2014. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

#6


Cool. Én is.

2014. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Minecraft függő voltam nagyon keményen 2 évig.
2014. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Legyetek bátrak nyugodtan, hogyha bárkinek bármi gondja van itt vagyok és rám számíthattok! Írjatok bátran privátot. Hogyha gondotok van bármilyen függőséggel kapcsolatban nagyon szívesen segítek! :) Illetve hogyha már elmúlt a függőség, tudok alternatívákat adni hogy mi legyen helyette! :)
2014. ápr. 13. 00:27
 10/29 anonim válasza:
Nekem a dolog úgy kezdődött, hogy nem vagyok egy nagy ember ( 170 cm ), és minden ismerősöm minimum 180 cm, ez általános suliban 5-6 -ban bukkant elő mint baszogatási forma. Sajnos 4-ben meghalt a faterom és nem volt kivel megbeszélni a dolgokat ( tipikusan apás srác voltam ). Nekem ekkor ütött be az MMORPG hasonló okokból amit az író említett ( sikerélmény, egyebek, sorstársak ). Erről kb 16 éves koromban sikerült leszokni, sajnos nem önerőből hanem más káros dologgal a helyére lépve : Alkohol és cigi, 10.-es koromban ez a kettő nagyon ment, 11-re már kevésbé és így 12-ben már ez is kezd igen-igen alábbhagyni. Ezzel jött egy komoly probléma.. nincs mit csinálni..gyakran.. így most nemrég volt egy visszatérésem az adott játékba de 1 hét múlva ez is abbamaradt ( bannoltak xd ). Sajnos a játékkal töltött évek nagyon sokat kivettek belőlem és nem mondhatnám hogy az alkoholos évek többet adtak volna, szóval kimaradt pár év.. 11-18 éves koromig, amit meg kell hagyni elég sok problémát vont maga után. Főleg lelkiekre gondolok. Ezeket már 1 éve próbálom oldani és véleményen szerint sokat fejlődtem és menet közben jobban meg is ismertem magam. Én hiszem hogy ha ennek az útnak a végére érek nagyon büszke leszek magamra hogy minden ilyen bajomat sikerült teljesen egyedül megoldanom, ami azt mutatja számomra hogy bármit elérhetek. Lettek barátaim, volt egy barátnőm is , és kezdem jobban érezni magam. Bárki bárhogy van ezzel nem szabad feladni! :D
2014. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!