Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy csepp önbizalom sincs bennem. Nagyon elzárkózó vagyok. Zenélek hangszeren, és a fellépéseken is mindig elcseszek valamit, mert lámpalázam van, és ez gondolom az önbizalom kérdése. Az iskolában felelésekkor mindig tudom a jó választ, csak nem merek jelentkezni, mert félek, hogy mégsem jó a válasz. Régen volt önbizalmam, nagyon extrovertált személyiség voltam. De amikor felső tagozatos lettem elkezdtek cseszegetni, csúfolni, mert kövér vagyok stb. .Ez elég sokáig tartott. Most 8. osztályos vagyok, és ezek a szúrkálódások még mindig tartanak. Az összes önbizalmam elveszítettem.Totálisan introvertált lettem. Nem tudom megvédeni magam (ez még egy ideig ment, amikor még volt bennem önbizalom, de már az is elveszett). Egy nagy roncs vagyok. Én vagyok a nyomik királya. Sokszor már az öngyilkosság gondolata is átsuhannt a fejemben.


15/F



2014. ápr. 26. 22:29
 1/3 2xSü ***** válasza:
100%

1. Ne várd, hogy egyik napról a másikra minden megváltozik.


2. Amíg te magad nem változtatsz a helyzeten, addig nem is fog változni semmi. Neked kell lépéseket tenni.


3. Minden embernek szüksége van arra, hogy mások irányába nyisson. Benned is benned van, különben nem tennéd fel a kérdést. Hogy most egy vagy két, vagy sok ember felé vagy nyitott, az már más kérdés.


4. Értékeld önmagadat kívülről és objektíven. Valóban kövér – túlsúlyos – vagy? Mérd le a súlyodat, a magasságodat, és nézd meg pl. itt: [link] . Innen már tudni fogod az objektív választ. Akarsz ezen változtatni? Nézd meg milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha megpróbálsz fogyni, illetve ha nem változtatsz a helyzeten. Mondjuk első esetben le kell mondani pár dologról, viszont cserébe vékonyabb leszel. Másik esetben megmarad a napi kényelmed, viszont el kell fogadtatnod magad másokkal és önmagaddal is olyannak, mint amilyen vagy.


Pl. én régen vékony voltam, de mára felszedtem jópár felesleges kilót. Valaki azt mondja rám, hogy kövér vagyok? Igen, végül is az vagyok. Azért még simán lenyomok napi 30 km túrát, ha arra kerül sor, tehát nincs ezzel gondom. Ha valaki ez alapján ítél meg, az nem ismer, tehát a véleménye is keveset számít számomra. Akik meg ismernek, azok sokkal inkább az erényeimet látják bennem, legalábbis arra törekszem, hogy ez így legyen.


4. Persze ugye ehhez az kell, hogy ismerjenek. Ha te csak egy kövér srác vagy, akkor ez lesz az elsődleges jelződ. Pont azért célszerű nyitnod a többiek felé, hogy ne csak egy kövér srác legyél, hanem egy ember névvel, hobbival, értékekkel, félelmekkel, vágyakkal, akivel lehet azonosulni, akit meg lehet érteni.


5. Ignorálj! Ha valaki gúnyol, akkor engedd át, neadjisten üsd el a gúny élét valami poénnal. A gúny célja nem más, mint lopás. Te kisebbnek érzed magad, ő meg nagyobbnak, ha célt ér. Ha érezteted a többiekkel, hogy te ettől nem érzed kisebbnek magad, mert történetesen az egyik jellemződ olyan, amilyen, akkor a gúny is meg fog szűnni, mert nincs értelme. Lásd Cyrano de Bergerac esetét ( [link] ). Ha képes vagy önmagadon is nevetni, akkor a többek már nem fognak, illetve ez jelenti azt, hogy elfogadtad ömagad. Amíg fáj a gúny, addig magad sem fogadtad el a helyzetedet, ezért fáj, mert szembesít önmagaddal. Akkor ezzel dolgod van, el kell fogadnod elsőre neked is, vagy meg kell változtatnod a helyzetet, ha erre van mód.


6. Tégy apró változásokat! Nem mersz órán jelentkezni? Akkor tűzd ki magad elé célként, hogy minden héten legalább egyszer átléped a félelmed és mégis jelentkezel. Ha így teszel, idővel szokásoddá válik. Akkor aztán lehet új elhatározást tenni, hogy akkor minden nap jelentkezel. Ha elindulsz ezen az úton, egyre könnyebb lesz.


7. Nyiss az emberek felé, szólítsd meg őket! De ne nagy tömegben. Szólíts meg embereket négyszemközt. Akkor ritkábban lesznek ellenségesek, illetve könnyebb átlépni ezt a momentumot. Nézd meg mit szeretnek, mi a hobbijuk, szívügyük, miben jók, és abban a témában szólítsd meg őket. Az egyik jó informatikus? Akkor négyszemközt kérdezd meg tőle, hogy érdemes-e XP-t telepíteni, vagy inkább Windows 7-et rakj a gépedre. A másik bicikliőrült? Akkor kérdezd meg, hogy mennyiért lehet egy jó biciklit venni mostanában, ami csak arra jó, hogy a városban furikázz vele, de lehetőleg ne essen szét alatta 1 év alatt. Akár még poénként is előveheted azt, amivel gúnyolnak. Pl. azt mondod, olyan biciklit akarsz, ami elbírja azt a másfél embert, aki ugye te vagy.


Lehet fogsz csalódni, lehet néha a visszájára is elsülhet egy-egy ilyen eset, de hosszútávon szerintem csak nyerhetsz vele. Maximum lehet, hogy több idő kell hozzá, mint ameddig elvégzitek a sulit.


8. Fogalmazd meg a félelmeidet. Mitől félsz, amikor meg kell nyilvánulni? Hogy kinevetnek? De hiszen azt írod, így is kinevetnek. Akkor mi változna? Semmi. Akkor meg már miért ne lehetnél nyitott, miért ne lehetnél vidám?


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Megfigyelésem szerint egyébként a kövérebb emberek sokkal nyitottabbak, sokkal kedvesebbek, humorosabbak néha. Sőt sokkal boldogabbnak, kiegyensúlyozottabbnak tűnnek, pont az előzőek miatt. Van nem egy ismerősöm, akit ha jellemezni kell, akkor valahogy nem a testsúlyuk emelődik ki. X.Y.? Ja igen, ő nagyon jófej, humoros, kedves, egy csomó dologról lehet vele beszélgetni. Ja igen, van némi túlsúlya, de hát mindenkinek van valami hibája.

2014. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármennyire is bután hangzik, de azt kell képzelned, hogy önbizalmad van, és ezzel megoldod a problémádat.


Túl sok gondolatod mozog a kudarc, és sikertelenség körül, ne gondolj ennyit rá, az csak lefelé visz a sikertelenség spiráljában.

2014. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ne akard rögtön feladni! Öngyilkosság?? Mások azért lesznek öngyilkosok mert egy olyan szörnyűség következett be az életükben amely már nem tudnak segíteni. De azért akarsz öngyilkos lenni mert nincs elég önbizalmad? Hallod egyáltalán magad? Ahelyett hogy nyafognál vedd kezedbe az irányítást. 1 Fogyj le! Nem könnyű tudom de wlég akaraterőd van sikerül. Csupán annyit kell csinálnod hogy minden nap megcsinálsz 30 felülést, kimész futni, kéthetente elmész uszodába ilyesmi. KIcsit jobban odafigyelsz az étkezésre és ennyi. 2, újítsd be a ruhatáradat. elmész vásárolni veszel néhány új ruhát. Ha ezt nem engedhetitek mg magatoknak hát menj el egy turiba. Tök jó cuccokat találhatsz ottt is ha leleményes vagy Csak pár fillér az egész. Ha ezeket megteszed lesz önbizalmad, ha van önbizalmad ki tudsz állni magad melett és kész kell ennél több? Ha jutottál valamire írj privátba feltétlenül. Hidd el van tipp még a tarsolyomban ;)
2014. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!