Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nemsokára zongorafellépésem...

Nemsokára zongorafellépésem lesz és nagyon izgulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon izgulok fellépések előtt. Már kipróbáltam azt is, hogy elképzelem, hogy egyedül vagyok, de sosem sikerült eddig megvósítanom mert amikor leülök csak azon vagyok, hogy túl legyek rajta és emiatt elkapkodom. Vittem már magammal kabalát, az sem segített. Kérhetnék tippeket?

2014. máj. 27. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz olyannal, ami elvonja a figyelmedet. Pl. nézz egy jó filmet, vagy játssz valamivel. A lényeg, hogy arra koncentrálj, az segíthet. Esetleg egy jó könyv. Persze azért el ne késs.
2014. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
gondolj bele abba hogy aki hall téged,az vajon mit fog gondolni akkor ha véletlenül elrontod..... szerintem csak azt hogy rossz napod volt vagy hasonló, senki nem fog úgy tekinteni rád mint hogy milyenbéna vagy... egyébként én is zongorázom már elég régóta és mostmár egyáltalán nem izgulok a fellépések miatt....próbálj arra gondolni hogy ez neked megy és otthon is ment, és gyakoroltál, semmi értelme hogy előbb a végére érj ha egyszer végig szépen tudod, ne arra gondolj hogy milyen szörnyű most ott kint ülni, hiszen azért jöttél hogy eljátszhasd! :))) sok sikert:)
2014. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm szépen. :) 1.: Igazából itthon nem izgulok, csak ott helyben, amikor tudom, hogy én jövök. Sajna akkor már nincs relax, de köszönöm, előtte mindenképpen olvasni fogok. :)

2.: Neked is köszönöm :) Megpróbálom :)

2014. máj. 27. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:
na, hogy sikerült?
2014. máj. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ott nem izgultam, előtte igen, de ott nem. Belerontottam, de senki nem hallotta. :)
2014. máj. 29. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy :) Gratulálok :) Csak így tovább, felesleges izgulni. :)
2014. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ugye!


Na most, 1. ne dramatizáld túl, emberek vagyunk és emberek előtt lépsz föl. Ha egy kis hiba becsúszik, akkor is fele észre sem veszi a másik fele, meg tudja, hogy az előadó is ember, nem tragédia.


2. Ne azt képzeld el, hogy nincs ott senki, az agyad, a tudatod nem hülye, nem tudod becsapni. :) Éppen ellenkezőleg! Képzeld el a helyzetet előre! Barátkozz a gondolattal, képzeld el többször is, ahogy a közönség előtt szépen, nyugodtan zongorázol! Ez a sportpszichológiában is bevált módszer. Én is szoktam alkalmazni konferencia előadások előtt, odamegyek szünetben az előadói helyre, feltöltetem a prezentációt a gépre. Megnézem az üres nézőteret és elképzelem, hogy ott vannak a konferencia résztvevői, úgymond "szokom a hangulatot". Praktikusan pedig kipróbálom a mikrofont, a léptetőt, mindent. :) Nekem bevált!


3. Ha már ezeken túl vagy, próbáld meg élvezni is! :)

2014. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!