Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már nem látom értelmét az...

Már nem látom értelmét az egésznek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Itt állok, 22 éves vagyok, egyetemen tanulok, próbálkozok, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni az anyagot (eleve nem is értem, amit meg akarok tanulni). Nincsen hobbim, nincs semmi kikapcsolódási pontom. Nem járok társaságba, nincsenek barátaim (lévén érdeklődési köröm sincs, hogy hozzám hasonló emberekkel vegyem körbe magam). Fogalmam sincs, miben lennék jó, egyszerűen nincs pénzem kipróbálni dolgokat, hiába dolgozok, amit meg volt lehetőségem, kipróbáltam. Csak azt látom, hogy a velem egyidősekhez képest jelentősen "le vagyok maradva". Nincs már kedvem semmihez, legszívesebben felfordulnék.

2014. jún. 19. 19:31
 1/2 hestice válasza:

Először is szeretném neked elmondani, hogy nem vagy egyedül a kétségbeesés érzésével. Nagyon sok ember életében eljön ez a pillanat, amikor át kell gondolnia, hogy merre tovább. Gondold át, hogy te azt csinálod most, amit valójában szeretnél, vagy csak kívülálló emberek akaratának felesz meg és aszerint cselekszel?

Szerintem ne a külvilág nyomásának akarj megfelelni, ne akarj hozzájuk hasonlítani. Találd meg önmagadban legbelül, hogy mire vágysz igazán és csakis ahhoz idomodj. Lehet, h kicsi gyerek korodban már volt valami elképzelésed, hogy mit szeretnél csinálni, mik a terveid...gondold át, hogy mikor volt az a pont, amikor elkezdted elfelejteni ezeket az álmokat.

Nagyon sok fölösleges "büfészak" van az egyetemen, amivel nem is lehet semmit kezdeni, véleményem szerint mások is csak időhúzásként járnak egyetemre.A külső "minden rendben" burok, csak egy hazugság. Semmi tragédia nem történik, ha változtatni szeretnél. Rengeteg lehetőség van a világban, csak ki kell nyílnod rájuk.

Nem tudom mennyire figyelsz az étkezésedre, a mozgásra, de ép testben ép lélek, lehet, h ha e téren is jobban odafigyelsz magadra, pozitívabb és tisztább gondolataid lesznek és jó ötleteid akár. Sok nyers gyümölcs és zöldség, minden mellé, ami mellé csak lehet. Káros szokások csökkentése (cigi, alkohol) persze csak ha vannak és egy kis kerékpározás, futás teljesen felfrissíti a vérkeringést és tisztább gondolataid lesznek. Lehet,h ezek közhelyesnek tűnő dolgok, de saját tapasztalatom azt mutatja, h ez segíthet. :) Ne add fel, az élet nagy ajándék.

Édesapám,aki már nincs köztünk egyszer azt mondta nekem, amikor nagyon el voltam keseredve és így éreztem,mint te. "Minden állat, az utolsó lehelletével is küzd az életéért, amikor veszélyben van, vagy vadásznak rá. Képes akár fél lábbal is elvonszolni magát a helyszínről.Akkor te, aki egészséges vagy és megvan mindened te nem akarsz élni és tovább küzdeni?" Akkor vitatkoztam vele, ma már belátom, hogy igaza volt. Az élet nagy kincs, nem szabad elpazarolni.

2014. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm, hogy egyáltalán időt áldoztál a válasz megírásával.

Igen, volt egy gyermekkori álmom, ami ilyen-olyan okok miatt elérhetetlen távolságba került tőlem, így fel is adtam. Ha jobban belegondolok, azóta nem találom a helyem.

Mozogni pedig szoktam, hogy legalább a fizikai valóm ne tunyuljon el teljesen.

Édesapád gondolatai pedig szépek, de más megközelítésben: van értelme céltalanul élni? Akkor is olyan nagy kincs, ha az ember nem tud vele mit kezdeni, mert semmiben nem jó és nem tudja magát hasznossá tenni vagy legalább jól érezni magát? Mert esetemben ez a helyzet.

2014. jún. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!