Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok nyugton ülni...

Miért nem tudok nyugton ülni és sodródni egy kicsit az árral?

Figyelt kérdés
30 éves kétgyerekes anyuka vagyok. Idén elkezdtem tanulni egy keresztféléves tanfolyamon. az első fél év gyorsan eltelt, hatalmas lendülettel álltam neki, kitűnő lett a félévi bizonyítványom amire rettentő büszke is vagyok. A fiam szeptemberben kezdi az ovit. Valahogy nem találom a helyem. úgy érzem hogy el kellene mennem dolgozni mert itthon becsavarodok, de nem találok olyan munkát ami a két gyerek és a tanulás mellett is végezhető. Gondoltam lekötöm magam és megváltztatom a külsőm, leadok 10 kg-t. De mivel ez is sínen van, nem foglalkozom ennél többet vele. Tornázok itthon midnen nap, diétázok és enyni. Nem jelent ez sem kihívást, mennek a kilók szépen lefelé. A párommal valahogy az egész kapcsolatunk lapos. Nincs kedvem összebújni vele pedig ő igényelné. Nem találom a helyem és nem tudom mit kezdjek magammal, főleg mikor ilyen rossz idő van. Úgy érzem lassan begolyózok itthon. Néha azt érzem hogy olyan vagyok mint a filmekben a nagy szingli nők, hogy egyedül is képes lennék megállni a helyem, de van egy párom aki visszahúz. Nincs szabadságom ,de közben azért a lelkem mélyén félek hogy mi lenne ha egyedül kellene helyt állnom. Nincs szabad akaratom, mert mindig mindent meg kell beszélni a párommal. Tudom én ba--am el hogy hagytam hogy a fejemre nőjjön. Az kellene hogy valamiben megtaláljam magam. Ami sajnos a tanulmányaimból következő szakma lenne, de amíg elvégzem az még két év, mit fogok kezdeni magammal addig? mit kellene csinálnom még addig? Valahogy le kéne nyugodnom hogy had teljen el ez az idő, de most hogy nyári szünet van, ráadásul nincs is strandolós jó idő, hogy legalább a gyerekekkel csavaroghatnánk, így borzasztó halál minden egyes nap. ők is unatkoznak, és én is. Nyaralni is fogunk menni de majd csak következő hónapban, azt is már annyira átterveztem meg szerveztem hogy szinte minden meg van már, csak mennénk már... miért vagyok ilyen? Tombol bennem az energia és nem tudom hova levezetni. Persze a páromhoz nincs semmi energiám vagy inkább kedvem. Sajnálom mert rajta látszik hogy rossz hogy nem olyan minden mint régen, de nem megy nem tudom már úgy szeretni. Ha belegondolok hogy elválnánk, igazából azt érezném hogy felszabadultam. De utána ott maradna egy nagy adag lelkiismeretfurdalás, hogy "csupán"azért váltunk el mert én már nem szeretem őt úgy mint régen, és igazából semmi nem olyan mint régen. Megettek minket a szürke uncsi hétköznapok.
2014. júl. 11. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
én pl,melózok,főzök,a teát is az ágyba viszem. gyerek nincs de időm az kevés a párkapcsolat dettó ijen, csak mi nálunk kétoldalas a hanyagság. szeretjük egymást de nem szexelünk. valahogy már nemérdekes. ja amugy néha könyvet írok és a balkonol kertészkedek ezek jól elhasználják az időmet. elválni nem kell. lehet jobb így mint másképp, legalábbis nem kellesz majd minden napválaszolnod arra a kérdésre, hogy ....miért küldted el aput? miért dobtad ki?
2014. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tegy. válasza:

Lelki gondok, családi minták. Szerintem te is tudod, hogy ezek vannak a háttérben.


Ha ilyen lelki állapotban elválsz akkor az új párkapcsolatod idővel ugyanilyen lesz.


Amit ajánlok, mert nekem sokat segített:

Önismereti technikák elsajátítása.

Kineziológia és Hellinger-féle családállítás.


Legyél Boldog!

2014. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ha most elválnék szerintem nem akarnék újabb kapcsolatot. Tudom mi a baj. 17 évesen jöttünk össze. Neki se és nekem sem volt kiforrott személyiségünk. mostanra kialakult és a kettőnké nem passzol össze. Mert már nem ugyanaz mint 17 évesen egyikünk sem. Én sem vagyok olyan lelkes hogy körbeugráljam őt mint ahogy ő sem olyan angyal mint amilyen akkor volt.
2014. júl. 24. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!