Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a nevem, hogy is megy ez?

Figyelt kérdés
Szeretném a vezetéknevem ami "Szőke" lecserélni. Sok hátrány ért miatta életemben. Pl. ha nem tudtam valamit mindjárt, "Mert szőke". Vagy volt aki bemutatkozás után ki is röhögött. Mondták, hogy nem előnyös név. Ha végleg úgy döntenék, hogy lecserélem, kell valami köze legyen a következőnek az előzőhöz? Vagy elég csak bemennem valamelyik okmány irodába és megindokolnom, hogy miért cserélem le a régit és miért választottam az újat? Milyen hátrányokkal járhat egy névváltoztatás? Tudom vannak ennél viccesebb nevek is de nem akarok már ezzel élni.

2014. júl. 16. 21:10
 1/1 anonim válasza:
100%
Csak az illetékes Minisztériumban kérvényezheted a névváltoztatást, Okmányirodában nem. Hátrányok: okmánycserék, személyi igazolvány, jogosítvány, lakcímkártya, TB kártya, adókártya, stb... Gondold meg, házasságkötés után ha a feleség (néha a férj is) felveszi a párja nevét, az sem jár hátránnyal, max. változik sok minden körülötte. Úgy tudom, nem kell hasonlítani az eredeti névhez. Gondold meg, mert benned sok minden változhat a névcserével és rengeteg idő, pénz, energia. Viszont ha viccesre veszed a dolgot, kitalálsz poénos válaszokat az ilyen esetekre, jóval könnyebb.
2014. júl. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!