Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudom meg, hogy jó-e a...

Honnan tudom meg, hogy jó-e a hangom?

Figyelt kérdés
Kiakarom próbálni hogy milyen hangom van, de nem tudom hogy hogyan, vagy mivel kéne, mert úgy látom, hogy egy Lordi meg egy Twisted Sisters más hangnemben van de ezt ők honnan tudták meg? Mi számít jónak? Vagy sizmplán próbálkozzak mindenféle fajta zenéblő valamit elénkeleni ami a legjobban hasonlít az a jó? :) Köszönöm előre a válaszokat! :) (Zongorázok 8 éve, és 6 évig jártam szolfézsra, de az éneklésről nem tudok semmit meg énekről...)

2014. aug. 17. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyesírásod nem jó, s valamelyik állításod nem lehet igaz. Ha tanultál zongorázni, s szolfézst, teljesen kizárt, hogy ne tudnád, milyen az énekhangod. De legalább annyit biztosan kellene tudnod, hogy a környezetedben lévő tanárok melyikével tudsz beszélni erről.

Az próbálkozós rész pedig erősen kétségessé teszi, hogy tanulsz zenélni. Akkora butaságokat hordasz össze, hogy ihaj!

2014. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 6 év alatt egyyszer sem tudtad meg, milyen a hangod, a tanáraid mind hallgatnak róla a környezeteddel együtt, akkor akár ide is belinkelhetnél egy hangfelvételt. :)
2014. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Doruss ***** válasza:

Furcsán fogalmazol, nem teljesen értelek.

Mindenesetre azt, hogy jó-e, akkor tudhatod meg, ha meghallgatod kívülről - vedd föl magad valami (jó minőségű, azaz valósághű) kamerával, vagy énekelj mások előtt és kérdezd meg a véleményüket. Csak kérd meg őket, ne legyenek túl elfogultak.

Amúgy az, hogy más hangnemben van, ez értelmetlen. Nem a hangnem más. Inkább a hangmagasság ill. hangterjedelem. Ezt pedig magadnak kell megtapasztalnod, csak úgy tudhatod meg, ha sokat énekelsz különböző dalokat, vagy beéneklés-szerű kis dallamokkal haladsz fölfelé-lefelé skálaszerűen. Ki fogod tapasztalni, érezni fogod, hogy mi az, amit könnyedén ki tudsz énekelni, és mi az, ahol a hangodat "tompának" érzed, és nem olyan könnyű. És ha slágereket énekelsz, mindenképpen próbáld a saját szemszögedből nézni a hangodat, ne úgy, hogy hasonlít-e az adott énekesnő hangjára, csak azt nézd, tiszta-e és mennyire énekled könnyen. De egyébként olyan sokmindentől függ, hogy mit tud az ember szépen elénekelni...


Mindenesetre azt tudom mondani, gyakorolj, próbálkozz sokat. Nagy előnyt jelent, hogy zongorázol. Én is zongorázom, egy csomót játszom úgy, hogy éneklek is hozzá.

És ha alapból jó hangod van (érdemes lenne kideríteni), akkor lehet fejleszteni. Beénekléssel, illetve képezni is lehet a hangodat énektanárnál, vagy ha belépsz egy kórusba, az is sokat segít, sokat tanulhatsz belőle.


Remélem, segítettem és nem voltam túl zavaros. :)

2014. aug. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. jan. 20. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!