Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érjem el a rendíthetetl...

Hogyan érjem el a rendíthetetlen önbizalmat és magabiztosságot?

Figyelt kérdés
Módszerekre gondolok

2014. nov. 23. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módszer van rá és aki ilyesmit akar elérni, az veszi a fáradtságot és utánakeres mindennek.

Én is ezt tettem azzal, ami érdekelt, hogy egyrészt olyan emberektől is tanultam, akik saját maguk által tudtak példaképet mutatni, másrészt minden olyan forrást megragadtam, amelyből meríteni tudtam akár hajszálnyit is. Könyvek, internet, filmek - akármi és minden hozzájárulhat ahhoz, hogy a tudásod szélesedjen.


Egy tipp : a rendíthetetlen önbizalomnak nincs szüksége okokra. Az igazi önbizalom akkor mutatkozik meg, amikor semmi okod sincs önbizalmasnak lenni. Ez jelenti azt, hogy rendíthetetlen vagy. - Egyszerűnek tűnhet, de a legtöbb ember megfeledkezik erről, mert az igazi önbizalompróba akkor mutatkozik meg, amikor teljesen megfosztottnak érzed magad minden esélytől -> Itt üt be a " tiszta önbizalom " , amely nem korlátozza magát körülmények által.

2014. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát az baj , ha okot keresek arra hogy önbizalmam legyen? Mindig arra gondolok , hogy mitől vagyok több másnál? Ezt az "önmegkérdőjelezést" ki lehet irtani?
2014. nov. 23. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy dupla csavar : rendíthetetlen önbizalmat akarsz -> találsz okot, amiért " nem kell " rendíthetetlen önbizalmad legyen -> az önbizalmad szétesik.


Az önmegkérdőjelezés nem feltételezi az önbizalom szétesését, azt az árnyalatnyi különbséget kell megtalálni, ami a kettőt szétválasztja, illetve hagyja, hogy mindkettő létezzen.


Azért kell, hogy ne kösd az önbizalmad másokhoz és más dolgokhoz, mert akkor mindig ezektől fogsz függeni, így nem lehetsz rendíthetetlen. A rendíthetetlenség belső önállóságot feltételez, amely tudatában lehet mindennek, ami körülötte van, de nem engedi, hogy bármi is hatással legyen rá.

2014. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek Synergetic Leo válaszával. Valószínűleg a többség képes pozitív lenni és magabiztos, amikor minden stimmel (boldog párkapcsolat, sok pénz, kinek mi). Az igazi kihívás akkor jön, amikor a földre kerülünk.
2014. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Járj kondiba.
2014. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!