Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki segítsen! Egy csődtömeg...

Valaki segítsen! Egy csődtömeg vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lány vagyok,14 éves leszek. Kb. 6. osztályig a legjobb tanulò voltam. 8-9 kg súlyfeleslegem volt, mégis boldog voltam. 7. osztályra megnõttem, vékonyabb lettem. A tanulás nem ment túl jòl, mert többnyire az külsõmmel kezdtem foglalkozni (mint ilyenkor a legtöbb làny) . 8 osztályban (most) már csak 4-5 kg súlyfeleslegvan rajtam már mindenhogy pròbálkoztam leadni. RR-ra tornázok nem eszek cukrot, lisztet és mégis hìzok. Mit tegyek? Annyira leköti ez a figyelmem, hogy semmi másra nem tudok koncentrálni. Ráadásul most ìrok nem sokára felvételit és nagyon nehéznek bizonyulnak a feladatok. Egyáltalán nem tanulok jòl. Eddig a nyelvtanhoz és matekhoz nagyon jò érzékem volt, szerintem elveszett vagy nem tudom mi történt. A legjobb baràtnõm egy nagyképü bunkò tud lenni, mindig dicsekszik ha jobb jegyet szerez (ami elég sokszor elõfordul) eddig sokkal jobb tanulò voltam nála de ez megváltozott. Tudom, hülyeség de mindig arra gondolok, hogy õ sokkal jobb tanulò. Mit tegyek? Semmi életkedvem. Az osztályomban a barátnõim mind vékonyak, pedig rengeteget esznek. Nem tudok egyszerre a fogyâssal és tanulással is foglalkozni. :(

2014. dec. 6. 19:40
 1/4 GVivi válasza:

Nos, ilyenkor a lányok sokat híznak.Kerekebbek lesznek, nőiesebbek. Van akinek olyan az alkata, hogy egy csomót eszik, még is vékony. Nálunk is van ilyen.Szerintem tanulj, így érhetsz el bármit. Ja és amúgy kb. 2 éve azt hittem, hogy dagadt vagyok, de ma már rájöttem, hogy tök vékony voltam akkor. ma már sokat híztam, nőiesebb lettem. Nem lettem dagadt, nem is akarok az lenni, erre azért ügyelek, de jó étvágyam van. mellesleg tesin simán le tudod mozogni, esetleg hétvégén a barátnőddel/barátnőiddel sétáltok, vagy bicikliztek vagy valami. Mint említetted, vékony vagy...


L/

2014. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a válszod! Szerinted azt a 4-5 kg-mot azért sikerülhet valahogy leadni? :/
2014. dec. 10. 20:12
 3/4 anonim válasza:
Figyelj, ne akarj ennyire harcolni a kilók ellen főleg 14 évesen, normális biológiai folyamat! Nagyon veszélyes folyamatokat indíthatsz el magadban, és lehet még távolinak tűnnek, de ha egyszer eljutsz addig akkor már a saját bőrödön fogod érezni a realitását, és később akár a következményét is! Hidd el, én táncoltam 12 évig, és átestem tiniként is ezeken a súlyingadozásokon, nem kell feszíteni a határokat. Később amúgy felgyorsul az anyagcseréd, amint lábadozol majd ki a tini korból, majd idős korodban pedig lelassul, de hol van az még. :) Próbálj picit másképp öltözni, lehet most találod majd meg azt a stílust, ami tényleg hozzád illik majd. Az étkezéseden már ne változtassál drasztikusabban, inkább tanulj új frizurákat készíteni, sminket feltenni, ami elvonja a figyelmedet a zavaró kilókról, és kihangsúlyozza a szépséged többi részét! :)
2014. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van! Úgy is mindig változik a súlyom :) nyáron pont a korombelieknek "meghatározott" testsúlyom volt és fantasztikusan éreztem magam :D majd híztam, fogytam, híztam, fogytam. Még nem hiszem, hogy elindult volna nálam az a bizonyos rohamos növés, hiszen 151-2 cm vagyok. Persze ez genetika. Milyen károkra gondolsz?
2014. dec. 11. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!