Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szokjak át arra, hogy...

Hogyan szokjak át arra, hogy zh-k és vizsgák ELŐTT közvetlenül tanulok csak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 8. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Miért akarsz felvenni egy olyan szokást, ami megakadályoz abban, hogy kellőképpen elmélyíthess egy bizonyos tudást?


Ha lenne neki tényleges oka (pl. nincs időd, mert dolgozol, gyereket nevelsz, beteg rokont ápolsz, stb.) akkor ez nem lenne kérdés, mert egyszerűen nem lenne időd...

2014. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Te vagy, aki mindig ezen problémázik, hogy nem tudja utolsó pillanatra hagyni a tanulást? Kb. hetente van egy ilyen kérdés, könyörgöm, légy egy kicsit felnőtt és lépj túl ezen a "hatalmas gondon". Ne haragudj, nem bántani akarlak, de komolyan nevetséges és felesleges ilyeneken aggódni, problémákat gyártani ott, ahol nincs is. Ha nem te vagy aki mindig kiír ilyesmit, elnézést, tekintsd tárgytalannak amit előbb írtam.

Miért akarsz átszokni? Nem az a lényeg, mikor tanulsz, hanem hogy sikerül-e megtanulnod az anyagot. Ha sikerül és nem őrülsz bele az idegességbe, akkor valószínűleg eddig is jól csináltad. Ha beosztós típus vagy, akkor a halogatós módszertől inkább csak stresszelnéd magad, ráadásul semmi értelme sincs átszokni.

Ha csak azért akarsz csak máshogy tanulni, mert mások is így csinálják, az butaság. Nem mindenki ugyanolyan, valaki túl lusta ahhoz, hogy időben elkezdje, aztán utolsó nap a stressztől hajtva egész nap és éjjel magol. De ez a típus gyakran megjárja, ha növekszik az anyag, nem lehet mindent 1 nap alatt megtanulni... A legtöbben örülnének ha be tudnák osztani az anyagot, és könnyen rávenni magukat hogy rendszeresen készüljenek.

2014. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon nehéz szakokra járó ismerőseim szórakozzák végig a hétköznapot és pihenik végig a hétvégéket, mellette csinálják az egyetemet, és nem az izgatja őket, hogy ötösök legyenek, hanem, hogy menjen.


Ők csinálják jól. Valószínűleg utolsó este figyelmesen átolvassák és ez elég.



Egy-két nagyon alap dolog és az egész logikája kell megmaradjon, ha valaki szakmában dolgozik, ez pedig meglesz utolsó pillanatban tanulással is.

2014. dec. 8. 21:29
 4/17 A kérdező kommentje:

Több baj van a több napon tanulással....


Mivel nem hajt a tatár, nehéz intenzíven tanulni, ezért a tanulás elhúzódik sokkal több órára, mint amennyit igényelne. Aztán utolsó délutánra, amikor gőzerővel még egyszer át kellene nézni és biztos a jó jegy, addigra nem marad energia és lendület, úgy érzem, mindent átnéztem menni fog... hát NEM!

2014. dec. 8. 21:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Én pont a rendszeres tanulásra próbálok átszokni, már ott tartok hogy egy héttel vizsga előtt elkezdek tanulni és sokkal könnyebb mintha csak közvetlenül előtte tanulnék...

Amire te akarsz rászokni, annak nincs semmi értelme.

2014. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Pedig nagyon sok hátránya van!!

Előbb-utóbb rájössz, hogy nem jó széthúzni.

Kb nem-effektív időelcs***és.

2014. dec. 10. 14:51
 7/17 anonim ***** válasza:
A szakodtól is függ. Nálunk pl. a tantárgyak nagyobbik részének semmi értelme nem volt, és tudtuk, hogy soha a büdös életben nem lesz szükségünk arra, amit tanulunk. Na, az ilyeneknél nem az a fontos, hogy elmélyítsd a tudást, hanem hogy átmenj a vizsgán, ezért elég közvetlenül előtte tanulni.
2014. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: te meg tudnál tanulni majdnem 1000 latin nevet 1-2 nap alatt (nem elég a név, fel is kell ismerni, meg kell mutatni boncoláson hogy hol van stb.)?

Ha nem akkor ne mondd hogy a rendszeres tanulás időpocsékolás.

2014. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem is a rendszeres tanulás időpocsékolás, ott csak jól kell megválasztani a tárgyat, hogy melyikből.

Hanem a több nap tanulás.


Értem, hogy az anatómia nehéz.


Én könnyebb szakokra gondoltam.


Bár nagyon sok mérnök ismerősöm utolsó napon tanul, kemény BME-s szakokon és megy nekik. :/



Az én egész szakom egy büfészak, egy-két tölteléktárgy kivételével (közgáz, menedzsment, jog, ezek számítanak itt tölteléktárgynak) egyik tárgy se jó semmire ilyenformán.

2014. dec. 11. 20:01
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen miért jársz oda?
2014. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!