Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A kettő közül melyiket részesí...

A kettő közül melyiket részesítitek előnyben? Nagy ház, menő autó/Kis ház, oda mész ahova akarsz, azt csinálsz amit akarsz?

Figyelt kérdés

Az előbbibe nyilván hozzátartozik, az is, hogy sokat melózik, hogy fenntarthassa az életszínvonalat és az állandó kiadásokat be tudja fizetni, míg a második, egy olyan típus, aki inkább csak arra fizet amire tényleg szüksége van, nem a nagy EGO hajtja, a hatalom, hanem, hogy minél inkább éljen és azt csinálja amit akar


Való igaz elég szubjektíven fogalmaztam, és lejön, hogy én melyiket választanám, és számomra melyik az amit a legtöbb ember is választana, de a valóságban mégsem így van nemde?


A legtöbb ember még ha jól is keres, akkor inkább keres még jobban mint feleannyit, de az egész élete egy marha nagy buli..Vajon, ha megtapasztalnám azt a jólétet, hogy szinte mindenem meg lenne, akkor vajon még többre vágynék? Én szerintem nem, és nem is ez érdekel, hanem, hogy ti hogy vélekedtek erről?


Inkább a fiatalabb korosztályt kérdezem, de bárki mást is aki érzett már így!



2014. dec. 13. 22:29
 1/7 anonim válasza:

"A legtöbb ember még ha jól is keres, akkor inkább keres még jobban mint feleannyit, de az egész élete egy marha nagy buli.."


Sok munkával is lehet "buli" az élet, ahogy te fogalmazol, és kevés munkával is egy f.stalicska.


Te ugye még nagyon fiatal vagy?

2014. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerinted aki gazdagabb, az nem él és nem azt csinálja, amit akar? :)


Osztom az #1 véleményét.


Ez a lúzerség magyarázata.

2014. dec. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, lehet sok melóval is buli az élet, ha az ember azt csinálja amit teljes szívéből szeret, de még az igen gazdag emberek sem csinálják azt amit őszintén szeretnek, legalább is szerintem


vegyünk például egy sikeres ügyvédet, aki gazdag és állandóan az álszent, önelégült életét éli


21 éves kor az fiatalnak számít?


Nem hiszem el, hogy ezt bonyolult megérteni, ez egy teljesen általános tény, hogy a gazdag többet akar, a szegény meg beletörődik a sorsába(általánosságba véve), miért olyan nehéz ezt érteni?

2014. dec. 13. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, arra nem gondoltál, hogy valaki esetleg valóban szereti a munkáját, és nem csak szükséges rossznak tartja?

Én pl. szeretem a munkámat, és egyben hobbim is. Így szórakozva dolgozom :)

2014. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt a "marha nagy buliz" valamiből finanszírozni is kéne, ha többet akarsz, mint hétvégente valamelyik szórakozóhelyen bepiálni.
2014. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4es!


De-de, és nem is általánosítok, csupán arról beszéltem, hogy az emberek többsége, nem ilyen, hogy azt csinálja amit szeret, megkérdezhetem, hogy milyen tevékenység ez a hobbi-munka?

2014. dec. 14. 00:22
 7/7 anonim válasza:

Első vagyok.

Kérdező, neked miért egyértelmű az, hogy aki szegény, az beletörődik a sorsába és éli a bulis életét? Nem is értem ezt a logikát. Tudod, mi van nagy általánosságban? Az aki szegény, az megkeseredik egy idő után, mert azt érzi, csak robotol, robotol, de semmilyen látszatja nincs és minimálisan sem "buli" az élete.


Iszonyúan általánosítasz. Az ember természeténél fogva (jó esetben!) mindig jobbra, többre törekszik, ezt nem szabad összekeverni azzal, mikor valaki harácsol és soha semmivel nem elégszik meg.


Hidd el, lehetsz gazdagon is boldog, sőt, akkor van nagyobb esélyed rá. (sajnos ez a szomorú valóság, és nem mondtam, hogy nincs az ellenkezőjére példa.)

2014. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!