Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hibás ez a felfogás?

Hibás ez a felfogás?

Figyelt kérdés

Csak azoknak a véleményére adok akiket ismerek és tisztelek. Mert egy idegen ember véleményére miért adnék aki csak a külsőségeimet lássa?


Szerintem a legnagyobb probléma az hogy túl sokat adunk mások véleményére. Tehát pl érdekel az a csaj véleménye akinek halvány gőze sincs rólla hogy én milyen ember vagyok,nem tudja az értékeimet,nem tudja hogy milyen céljaim vannak,nem tudja hogy milyen sikeres vagyok az életben és stb. Miért adnék egy olyan ember véleményére aki egyáltalán nem ismer csak a külsőségek alapján itél?


2014. dec. 16. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Akik ismernek téged, azok elfogultak lehetnek - egy külső személy gyakran megláthat olyan dolgokat is, amiket a téged ismerők már nem.


Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenkire oda kell figyelned, de segíthet pontosabban megítélni magad minden vélemény.

2014. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

"Csak azoknak a véleményére adok akiket ismerek és tisztelek."

akkor nem mind1 mit válaszolunk egy anonim oldalon? :D

2014. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én most az írásod alapján ítéllek, mert azt látom, és így nem túl hízelgő a kép. Vesszők hiányoznak, és "lássa", "rólla".
2014. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ma 12:55

Nem mondtál újjat :)

A MAGYAR MENTALITÁS ilyen :)

Minden létezőbe belekötni..:)

2014. dec. 16. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nem váltosztat a tényen, hogy ijen súlyos helyesírási hibákat ejteni a salyát anyanyelveden alacsony intelligenciahányadosra vall.
2014. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hibás felfogás. Az ismeret és a tisztelet hiánya nem egyenlő azzal, hogy a másiknak nem lehetnek okos gondolatai. Függetlenül attól, mi alapján mondja azt, amit.
2014. dec. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Helyesírási hibák és az intelligencia hányados nem egyeztethető szerintem,ez inkább figyelmetlenség vagy csupán lustaság. (Tudásnak és az intelligenciának szintén nincs köze egymáshoz,csupán az IQ abban ad szerepet hogy milyen gyorsan dolgozod fel a kapott információt.)
2014. dec. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mégis miféle véleményre gondolsz? Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de hozzám nem szoktak random emberek odajönni és kiosztani :D
2014. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten hibás. Vagyis attól függ, hogy neked ki az, akit ismersz, és tiszteled. Ha közeli barát/haver, akkor hibás felfogás. Adni kell külsős véleményekre is egy picit, vagy legalább elgondolkodni rajta, hogy igaza lehet-e. Vannak olyan jó emberismerők, akik ránézésre többet megmondanak rólad, mint te róluk fél óra beszélgetés után.
2014. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!