Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy választhat az ember jól...

Hogy választhat az ember jól pályát?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, lassan itt az érettségi és már két hónapom sincs hogy eldöntsem merre szeretnék továbbmenni.

A környezetem kiskorom óta azt sulykolja belém, hogy mérnöknek kell menjek, hisz jó vagyok matekból és fizikából, s bár egészen mostanáig én is szinte biztos voltam benne, hogy ez a legjobb döntés, most meginogtam. Végül is azt se tudom, hogy mit csinál egy mérnök (mechatronikai, gépész és villamos mérnökség jött eddig szóba, nagyjából ilyen sorrendben) és én nem szeretném úgy leélni az életem, hogy nem szeretem amit csinálok, s számolom a napokat a nyugdíjig. Egy átlagos srác vagyok szeretek olvasni, sakkozni, animéket és sorozatokat nézni, szeretném bejárni a világot és érdekes embereket megismerni, de az embert nem fizetik meg azért, hogy boldog legyen, tehát nem látok rá esélyt, hogy olyasmivel foglalkozzak amit szeretek, csak olyasmivel amiben jó vagyok. Gondolkoztam már azon, hogy milyen lenne nyomozónak lenni, de sok rosszat hallottam róla, az orvosi pálya is nagyon csábító, mert szeretnék segíteni az embereknek, hogy úgy érezzem van értelme annak amit csinálok, de nem tanultam túl sok biológiát középiskolában, így reménytelennek tűnik, hogy elvégezzem az egyetemet. Az is eltántorít az orvosi pályától, hogy ~10 év mire normális állásom lesz. tanár is szívesen lennék szerintem, de minden tanár ismerősöm többnyire rossz véleménnyel van a pályáról, szerintem főként az alacsony fizetés miatt.

Köszönöm ha végigolvastad és előre köszönet a válaszokért is. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de ki kellett írjam magamból, mert őszintén szólva egyre jobban félek a dologtól.



2014. dec. 29. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Voltam én is így. Írhatsz privátot ha akarsz beszélni.
2014. dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!