Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki elmagyarázza nekem ezt...

Valaki elmagyarázza nekem ezt a versrészletet?

Figyelt kérdés

Nem vagy enyém, míg magadé vagy:

Még nem szeretsz.

Míg cserébe a magadénak

Szeretnél

Szabó Lőrincz: Semmiért egészen



2015. jan. 23. 11:39
 1/1 anonim válasza:

A válaszom szubjektív és nem vagyok magyartanár, csak azt írom, amit nekem jelentenek ezek a sorok és az egész vers.A szerelem egy fajtájáról, a teljes odaadás igényléséről szól. Az első mondat a másik embernek önmagáról való teljes lemondását kéri, és azt állítja, hogy csak akkor szereti a költőt, ha ezt teljes mértékben megteszi.

A második mondatban arról beszél, hogy mindezt viszonzatlanul kéri- ne várja ugyanezt a lemondást tőle a másik fél.

De maga az egész vers is a cím magyarázata, indoklása, pontosítása, szinte arról szól az egész , több oldalról, más-más szempontból megközelítve, hogy milyen szerelmet tart elfogadhatónak ( a maga számára, de az ideál is)és miért a költő.

Hogy "igaza" van-e?

Amit a szeretkapcsolatról én tudok, aszerint nem jó a másikban teljesen elveszni, ha nem "vagy magadé" is,akkor nem is vagy, akkor csak egy képet adsz magadról, amit a másik fél látni akar.

Másrészt nem azért szeretek valakit, hogy cserébe bármit adjon, hanem elfogadom, amit kapok és amit nem.

Ez egy birtokolni akaró szerelem leírása, nem két egyenrangú félé- de ezt ki is fejti a vers többi részében.

2015. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!