Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan könyvet keresnék, amely...

Olyan könyvet keresnék, amely hasznos gyakorlatokat tartalmaz arra, ha társaságban azért nem merek cselekedni, mert "akkor mások esetleg rosszat gondolnak (vagy gondolhatnak) rólam"?

Figyelt kérdés

Egész életemet az határozza meg, hogy "mások mit gondolnak vagy gondolhatnak rólam", nagyon fáj az is, ha bizonyos ismerősöktől hallok vissza dolgokat, pl. hogy valaki (akit őt is ismernek és én már tíz éve nem tartom vele a kapcsolatot) negatív dolgokat mondott rólam...

Pedig ennek már semmi jelentőssége, mert már egy jó ideje eltűntünk egymás életéből...

Társaságban soha, semmikor nem tudom magam elengedni és oldottan együtt lenni másokkal, valahol mindig szorongok, mindig attól félek, hogy hibázok, nyilvánosság előtt megaláznak, kinevetnek (ilyenekben sokszor volt részem)...

Legtöbb önismereti könyvben leírják oldalak százain át a lelki mechanizmusokat, hogy mi miért van, ez logikusan le is van vezetve, de mivel napi gyakorlatok nincsenek, az ember elolvassa, "hát igen, ez így van", okos volt az író" és kb. ennyiben marad...

Olyan szinten meghatározza az életemet ez, hogy például egy nap, amikor jó kedvem van (tán 5 évente ha lehet egy ilyen nap) és ha egész nap csak jók történnek, de valaki mond nekem olyat, ami nem tetszik, abban a pillanatban a jó dolgokat felülírja az az egyetlen szó vagy mondat és hogy "megint rossz történt".

Naponta el vagyok pár szóval és ha több ember előtt kell beszélnem, azt sosem szívesen teszem, ez már sok éve így van.



2015. jan. 31. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ezen a szociális fóbiával foglalkozó blogon David Burns könyveit ajánlják. Nem tudom, próbáltad-e már őket, van köztük olyan, ami nem csak elmélet.


[link]

2015. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!