Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért sajnáltatják magukat...

Miért sajnáltatják magukat folyton az emberek?

Figyelt kérdés
pl ezen az oldalon is van egy csomo oan kerdes h nekem ilyen meg olyan bajom van, meg nem akarok élni, stb...
2010. febr. 9. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ez az, hogy nem akar élni pedig egészséges, aki meg beteg aztán 2 hónapja van hátra az meg élni akarna, érdekes.
2010. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

ez nem érdekes, hanem ez van -.-

hol van olyna törvény, hogy mindenki szeretne élni? :)

miaz, hogy "aki alig él már, az pedig élni szeretne, érdekes"

anyád az érdekes -.- utállom az ilyen embereket

nem sajnáltatják magukat, persze van, aki igen..de bőven van, akinek tényleg jól esne, ha lenne valakije és ki*aszott szar az élete, ha ilyeneket agyonoltanak, mégroszabbul esik neki, aztán a fa*nak van kedve élni -.-

2010. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Mert önbizalomhiányosak, nem érzik, hogy törődnek velük, és úgy gondolják, több figyelmet tudnak kicsikarni, ha hangoztatják, hogy milyen rossz dolguk van...Szánalom -_-"...
2010. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
az utólsóval értek egyet :)
2010. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Mert sok a gondjuk, magányosak, és azt szeretnék ha vki együttérezne velük, megértené őket - Nem lesajnálást várnak, hanem empátiát. Aki meg még ezt se fogja fel, fogalmam sincs,h egyáltalán minek olvasgat itt és miért pont ti vártok másoktól segítséget?
2010. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Mert igy aztán kurv@ felesleges, menjetek máshova! Ti amúgy hány évesetek vagytok és milyen tanulók? Max 14, és max 3as tanulók ugye? Nézzetek inkább magatokba- Lenne ott min gondolkodni...
2010. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

20.08 vagyok. Én semmilyen segítséget nem várok, kizárólag kommentelni vagyok felregisztrálva. Egyébként pedig az ilyen emberek többsége MINDIG csak panaszkodik. Azok legalábbis, akikről a kérdés szólt, nem tudnak mást, tisztelet a kivételnek. az ilyen "nem akarok élni", meg "sz@r az élet" hangoztatókra ez egyébként 99%osan igaz.

Gondolj bele, ha olyan húdenagy, komoly tragédiáról volna szó, nem egy weboldalon mondanák ezeket, akkor csak az érzés volna meg. Mert ami érzelmileg komoly helyzet, azt az ember nem osztja meg a világgal, csak a közeli barátaival/családtagjaival. Vagy megtartja magának.

Vannak kivételek, akik tényleg nagy szarban vannak, vagy éppen dühösek, nem őket akarom leszólni. a 13-14 éves tinilibákról szólt a kommentem, akik aztán tényleg olyan sokmindent megéltek már és olyan eseménydús életük volt, hogy nagy tapasztalatuk miatt igencsak joggal panaszkodnak, hogy az élet sz@r.

2010. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Akik így mondják el a problémájukat,azért teszik,m a szüleiknek/családtagjaiknak nem merik elmondani,nem akarják elkeseríteni őket, v félnek h nem értenék+. TE TÖBBET SZTEM MÉG CSAK OLVASGATNI SE JÁRJ IDE,NEMHOGY KOMMENTELNI,MERT ISZONYATOSAN TUDATLAN VAGY
2010. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

A bökkenő itt van. Ugyanis az ilyen hozzátartozóiknak nem MERIK elmondani. Mert félnek, hogy lenézik őket, vagy nem kapnak megfelelő választ, meg még sorolhatnám. De így van egy kérdés. Ez a megoldás? Interneten, anonim módon kikérni idegenek véleményét? Jobban érzik talán magukat ettől? Nem. Az internet ugyanis nem helyettesíti a baráti kört, meg az emberi kapcsolatokat. Ez az oldal, és általánosságban a Szerelem/szex, meg Önismereti kérdések kategória messzire bűzlik a fiatalabb, elhanyagolt tinik bizonytalanságától. De nem az interneten kell a biztos talajt keresni, mert itt semmit nem fognak találni. Itt a gond. Cselekedni kellene annak érdekében, hogy ez ne így legyen. Minden ellen lehet tenni.

Itt például, felvetni az alapvetőbb kérdéseket, és magukba nézni. Nem a felszínen lubickolni, hogy az élet rossz, mert az élettel semmi baj nincs, egyszerűen csak az ember azt tapasztalja kívül, ami belül is van, mert a világ olyan, amilyennek az ember felfogja. És amilyennek látni akarja. Ez alaptörvény. Ha az ilyen emberek azt hangoztatják, hogy az élet pocsék, hát úgy is fogják érezni. Nem mondom, hogy nincs szükség együttérzésre, vigasztalásra, kedvességre, mert ezek fontos, és alapdolgok, amiknek ambícióival sajnos sokan nem rendelkeznek. Az én alapvető gondom az, hogy látom ezeket a panaszokat, de sehol sem látok mellettük, bennük, tenniakarási szándékot. Hogy változtatni akarna bárki ezen a világnézetén. De ha valaki nem akar semmit tenni, annak mire fel nagy a szája? Mert manapság nem lehetetlen utánanézni témába illő cikkeknek, könyveknek, ontani tudnám a kötetcímeket, amik leírják a változás kulcsát. Erre szokás mondani, ha már nagyon internet-irányba fordult a világ, hogy "Barátod a gugli". Meg a könyvtár. De sajnos csak panaszokat látok. Sehol olyat, hogy valaki azt írná, hogy ezen változtatott, változtatni tudott. Csak nyavalyog a többség, és várja a sült galambot. Gondolkodni és cselekedni manapság nagy ritkaságnak számít.

2010. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezenkívül, aki nem meri elmondani, az a megértés hiányától fél. Tehát a kapcsolataiban a külvilággal zűr van. És megint itt vagyunk. Hogy gondolkodni kellene, hogy miért. ( Az elkeserítést illetően, én valahogy kétlem, hogy egy beszélgetés, ami kifejezetten a problémára, és annak megoldására irányul, "elkeserítő" lenne. Pont, hogy nem. A végén az ember pont, hogy fellelkesül. Én legalábbis mindig, ha kellően mély és alapos szóváltáson vagyok túl a megfelelő személlyel.)
2010. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!