Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pontosan milyen a skizofrénia?...

Pontosan milyen a skizofrénia? Leginkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Többen mondták már, hogy olyan vagyok, mint egy skizofrén. Pszichiáternél már jártam, de bármiféle diagnózishoz több idő kell. Én nem érzem, hogy ilyen súlyos lenne a helyzet, de mivel többen mondták, Wikipédián elolvastam a tüneteket, és talán stimmel. Tulajdonképpen rémisztően sok egyezést találtam (azoktól eltekintve, amiket nem tudok megítélni). De ez egy nagyon súlyos betegség, el sem tudom képzelni, hogy nekem pont ez lenne, de ki tudja... (Most, reggel nyugodt fejjel átgondolva talán tényleg kicsit irracionális amit művelek, de azért az túlzás lehet, hogy skizofrén vagyok.)

Valaki, akinek van erről tapasztalata esetleg? Olyannak örülnék legjobban, aki maga szenved ebben, de hozzátartozók elmondására is kíváncsi lennék. Köszi.


2010. febr. 11. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősünk belehalt.........
2010. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírnád,hogy pontosan mik azok a tünetek,amik vannak neked? Figyelj,a skizofrénia az egyik legbonyolultabb pszichiátriai kórkép. Nagyon nehéz diagnosztizálni, mert összetett és sok ideig fent kell állni a tünetekhez ahhoz,hogy tutira rád lehessen fogni. A pszichiáterek csak a végső esetben mondják ki, hogy valóban az-e a beteg. 10000 féle pszichés betegség van, és nagyon nehéz őket elkülöníteni. Egyébként én sem vagyok normális, én meg szorongós vagyok erősen, és olyan dolgokban hiszek, és olyanokat csinálok,hogy rám is mondtak már mindent.:) De beteg nem vagyok. Másokra, laikusokra meg ne hallgass, mert a legtöbb emberben a skizofrénia egyenlő a filmekben mutatott dologgal, tudod " kettő van belőlem,és látom a másikat és még veszekedni/verekedni is tudok vele" . Ez nem így van. Egyáltalán nem ilyen a betegség. Szóval senkire nem lehet csak úgy ráfogni ezt a súlyos stigmát. Ha annyira tartasz a dologtól,vagy gyanakodsz, járj továbbra is dokihoz, hogy biztosat tudjon mondani. De szerintem nem vagy skizo. Egyébként hány éves vagy? Tudod a kor is befolyásolhatja a véleményedet, illetve más véleményét. És a skizofrénia átlagban 18-23 év között jön elő leggyakrabban. Szóval örülnék,ha írnál még pár sort magadról.

21/L

2010. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

-sajnos én nem tudom...

-én sem!

2010. febr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

23:50

Pont erről beszéltem..fogalmatok sincs mi az a skizofrénia..

2. válaszoló

2010. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legelőször is, a skizofrén tagadja, hogy skizofrén. Wikipédia.
2010. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az isigaz. Nincs betegségtudata. Ajánlom figyelmébe annak akit érdekel a téma, az Egy csodálatos elme című filmet. Tökéletesen ábrázolja a betegséget, a kezeléseket, és a pszichiátriai betegekhez való emberi hozzáállást.
2010. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!