Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Matrixszokeveny kérdése:

Mi a véleményetek erről az oldalról?

Figyelt kérdés

[link]



Előre is (thx)



2015. febr. 13. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Gagyi, elcsépelt, rossz értelembe minimalista.
2015. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

eredeti, elgondolkodtató, intuitív, igényesen minimalista, tartalmasan lakonikus, üdítően átlátható.

Köszi hogy megmutattad. Jó tudni valahol valakinek vannak még ilyen eredeti gondolatai. Bookmarkoltam.

A három kis csillagot meg a raffael aláírást kicsit furának találom de talán végülis tudom értelmezni.

Érezni egy kis orientalisztikus (weöres,hamvas/Tao) hatást, még talán tetszik is hogy hivatkozás nélkül idézel néha, de őszintén szólva én mindig szoktam vívódni magamban ettől hogy egy ilyen távoli kultúra hatásának átengedjem magam. "Why should not we have a poetry and philosophy of insight and not of tradition, and a religion by revelation to us, and not the history of theirs?" - mondja Emerson egy saját kultúráról, ami bár az 1800' évek amerikájában éppen egy egyre szennyesebb európai múltat jelentett, ettől függetlenül. Egy szervesebb kultúrának a szerves tagjaként esetleg el tudnám képzelni hogy ez nem jelentene problémát, de egyszerűen sem az európai, sem egy keleti, sem bármilyen kultúrának nem vagyok képes a szerves tagjának érezni magam. Így marad az individualizmus, egy saját kultúra melletti kitartás. Számomra ezért egy szemernyit diszharmonikusnak is tűnik az oldal gondolatvilága. Lehet igaz ami le van írva, de nem tudok elvonatkoztatni tőle hogy néha keleties gyökerétől vannak elszakítva ezek a bizonyos "féligazságok" :). De mégegyszer: a mai identitásválságban ez semmilyen ítéletet nem jelent a "blog" írójára nézve.

2015. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. febr. 14. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!