Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdhetnék magammal, ha...

Mit kezdhetnék magammal, ha még én sem tudom mit akarok?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, fiú vagyok, 18 éves. Nem igazán van olyan dolog, ami érdekel, ezért bejelöltem a gépészmérnöki szakot, mert ott nem is hatalmasak a ponthatárok, meg talán ez áll hozzám közel, ha mondhatom ezt, mert semmi érzelmet nem kötök ehhez sem. Nemrég derült ki, hogy kiskorában apám is gépészmérnök akart lenni, de őstermelő és gyárimunkásként dolgozott, míg élt.

Olyan 13 éves koromig katona akartam lenni, aztán ez szépen lassan halványodott, aztán programozón gondolkoztam, de nem értek hozzá, és annyira nem is vonz. Tehát most itt vagyok 18 évesen, úgy, hogy nem tudom mit kezdjek az életemmel, csak muszájból bejelöltem egy szakot, ami nem is érdekel. Se OKJ, se semmilyen képzés nem áll közel hozzám, nem tudom, hogy mit akarok. Ez érdekes lesz, ha mondhatom így.


2015. febr. 16. 19:41
 1/1 Szandra87 válasza:
Azt mondtad a gépészmérnöki áll hozzád közel (talán) tehát nem reménytelen a dolog. Kezdésnek nem rossz, és menet közben még mindig válthatsz,ha esetleg már körvonalazódik,hogy mi is érdekelne jobban. Ez általában az első - második évben kiderül. Az én szakomon is páran váltottak,és azóta mindegyiküknek diplomája lett. Szóval nem vagy elveszve,majd alakul,de lehet tényleg jól döntöttél,és a gépészmérnök szak lesz a nyertes. :)
2015. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!