Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érettségi előtt állok és...

Érettségi előtt állok és kezdem elveszteni a motiváciòm. Segítenétek?

Figyelt kérdés
Eddig. 9.òta céltudatos voltam,tudtam,hogy tovább akarok tanulni érettségi után,mit akarok tanulni. Mindig magamtòl tanultam(nem kellett könyörögniük a szüleimenk) a leckéket megcsináltam,készültem òrákra,gyakoroltam.De mostanában ùgy érzem,hogy nem is akarok tovább tanulni,nem akarok dolgozni semmit nem akarok csinálni,semmihez nincs kedvem. Már a könyvet is alig van kedvem elővenni,elment a kedvem mindentől,nincs mi motiváljon. De tudom,hogy ezt a hozzáállást nagyon meg fogom szìvni érettségin és utána is.
2015. febr. 17. 19:41
 1/3 anonim válasza:
Szerintem azért vesztetted el a motivációdat mert túl sokat tanultál.... Nem tudom szerintem menj el néz meg egy filmet, színdarabot ahol kikapcsolsz majd újult erővel tudsz újra neki állni... :)
2015. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel!! Teljesen valószínű, hogy mostanra elfáradtál, lemerültél, már nincs kedved. Én egészen sajátos módszerrel rugdostam oda magam a tanulnivalóhoz, szerencsére bejött. Sajnos anyagi teherrel járt, de ha belefér érdemes.

Én pónikat gyűjtök kicsi korom óta, ez megragadt nálam, imádom őket, és lehet zsákbamacskaként kapni. Megvettem előre pár csomaggal, és minden megtanult x tétel után bonthattam egy pónit, vagy még suli időszakban minden 3. ötös dolgozat után stb... hihetetlen motiváló tud lenni :D De ha te jobban szereted az édességet, az se hátrány, vedd meg a kedvenc csokid, lógjon az orrod előtt, de csak akkor bontsd ki, ha aznap úgy teljesítettél, ahogy azt elvárod magadtól.

Nekem az utolsó évben sikerült szert tennem egy közel 100 darabos gyűjteményre, és ösztöndíjjal végeztem a tanévet, és a szóbelik is 100%-osak lettek pedig az előtte lévő években nem produkáltam valami jól :)

2015. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Fontos része az ember életének az éretségi. Én azt tudom tanácsolni és ajánlom fontold meg, hogy keress fel néhány olyan embert az életedben, aki mindig ott volt neked, de tényleg mindig.(szülők,szomszéd,barát,sulitárs stb.) Ülj le beszélgetni és szóba se hozd az éretségit. Csak beszélgessetek, menjetek sétálni, kikapcsolódni és tégy neki szivességet, amit tudod,hogy meghálál. Azt akarom,mondani,hogy mások boldoggá tételével merít újból erőt, téve mindezt úgy, hogy hosszútávú célokat tűzöl ki magad elő. Hogyha akadoznál, oszd be kicsiny részekre a teendőidet,amelyeket a MAI világban is megtudunk tenni kis energiaveszteséggel.
2015. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!