Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Erkölcsileg megengedhetem-e...

Erkölcsileg megengedhetem-e magamnak azt a "luxust", hogy kiiktatom a kaputelefonomat?

Figyelt kérdés

Házunkban a kapu emberemlékezet óta tárva, nyitva volt. Így nem okozott gondot a bejutás a feladatát végző postásnak, de az illetékteleneknek sem.

A Társasház nemrégen új, mágneszáras kaput csináltatott, és kaputelefon rendszert építtetett ki.

Az én lakásszámom a sor elején van, így az első napokban boldog-boldogtalan hozzám csöngetett be, akár éjszaka is.

Hozzám senki nem jár vendégségbe, így a kaputelefont kiiktattam. (A postás hivatalból kapott kapukódot, és a szolgáltatók emberei is akadálytalanul bejutnak.)


Sértettem-e - sértek-e - ezzel bármilyen jogszabályt?

(Vannak lakók, akik eleve nem igényelték a kapunyitó gombos telefont!)



#bejutás #kaputelefon #éjszakai-zaklatás
2015. febr. 17. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy bármilyen jogszabályt is sértenél ezzel, újabban én is kiiktatom (melléteszem a telefont) estétől reggelig, míg fel nem kelek, mert állandóan felcsöngettek ha kerestek valakit, vagy reggelente a hirlaposok ébresztettek.
2015. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Aláirattak veled bármilyen papírt, amiben felhatalmaztad őket arra hogy ezt beszereljék hozzád? Ha nem, akkor még ők vannak bajban.


Történt rongálás? Ha nem akkor semmi közük hozzá. Még akkor sem, ha történetesen aláírtad a papírt.

Ők adank egy szolgáltatást, és te ezt nem veszed igénybe, tehát kikapcsolod.


Csak a sajátodat vagy a közöset iktattad ki?

2015. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2015-02-18 15:09

Hogy lehet ilyent kérdezni, hogy a közöset iktattam-e ki, amikor egyértelmű a vastagbetűsben, hogy a KAPUTELEFONOMAT! Amit Ön kérdez, az garázdaság lenne!


Egyébként meg nagyon nem értette meg a kérdésemet: Nem kaputelefonnal kapcsolatos technikai problémáim vannak, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy mai magyar erkölcsi megítélés szerint jogom van-e elérhetetlenné /el nem érhetővé, váratlanul vagy hívatlanul meg nem látogathatóvá, stb./ tenni magamat.

(Amikor megszavaztam az új kaput és a kaputelefont, nem sejthettem, hogy az utóbbi mennyi kellemetlenséggel jár majd. Nem tud/hat/tam, hogy a földszinten lakó „aranyszőke”, „albínó”, „nem segélyből tengődő” szomszédnak ekkora a potenciális vendégforgalma!)

Csak bátortalanul tettem hozzá a kérdésemhez kiegészítésként, hogy ez nem (jog)szabály-ellenes-e. (T.i: a Törvény nem tudása ...)

2015. febr. 18. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen legális.
2015. febr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Én meg továbbra se értem mi itt az erkölcsi dilemma. Ha a saját kaputelefonról van szó, és ez nem okoz senki másnak kellemetlenséget, akkor mi itt az erkölcsi dilemma?
2015. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Azzal kezdtem volna, már 2. olyan embernél, akihez semmi közöm, hogy kikapcsoltam volna azt a sz@t.
2015. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!