Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Grafológia: Milyen jellemvonás...

Grafológia: Milyen jellemvonásra utal, ha valaki az aláírásában a neveinek kezdőbetűit megnyújtja felfelé és lefelé is?

Figyelt kérdés

Tehát a vezeték- és keresztnevének első betűje jóval hosszabb függőleges irányban, mint a többi. Oldalirányban nem nagyobbak (max. csak akkor egy kicsit, ha néha jobban jobbra dönti, mint a többi betűt, így több helyet foglal).

Az aláírás egyébként többnyire olvasható, és a többi betű normális, nincs cirádázva vagy ilyesmi.

Hát tulajdonképpen a kezdőbetűk sincsenek annyira cirádárzva, éppen csak szebbek, mintha megtervezettebbek lennének azáltal, hogy felfelé és lefelé szépen túl vannak nyújtva.


Az illető monogramja egyébként F.F., ezeket írja szépen megnyújtva. Magas betű, pl. t van még a nevében és bár a t is elég magas, de az F kezdőbetű mégis magasabb ennél... Lefelé nyúló betű,pl. g vagy y nincs a nevében, de ha lenne, szerintem az se nyúlna annyira le, mint az F kezdőbetűk alja.


Ez alapján van valakinek ötlete (aki ért a grafológiához), hogy mit jelezhet ez az illető írásában? (Esetleg következtethetünk-e ebből arra, hogy hogy végzi a munkáját, mennyire megbízható, mennyire tud másokkal együtt dolgozni....?)



2015. márc. 10. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Következtetni mindenből lehet, de egy aláírásból messzemenő következtetéseket nem lehet levonni. Az aláírás egyébként is kicsit más megítélés alá esik, mint az írás többi része.

Grafológus berkekben azt tanítják, hogy minimum egy A4-es oldalnyi kézírás szükséges, amely tartalmazzon egy címet, néhány bekezdést, teljes sorokat illetve aláírást. Lényegében annyi írás kell legyen, hogy az illető már "felszabadultan" is tudjon írni.

Hiteles elemzéshez szükséges egy "kontroll"-kézírás, amely más alkalommal készült.

Az aláírását azért nem ártana látni.

Az, hogy a felső/közép/alsó zóna aránya mérete mekkora, az csupán annyit jelez, hogy az illetőnél az én, a felettes én vagy az ösztön én dominál. Nagy felsőzóna a szellemi "magasságokat" jelenti, a nagy alsózóna az ösztön mély bugyrait, a középzóna pedig a VV-ben elfoglalt helyét. (VV=való világ)

2015. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!