Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalom párosulhat kishitűsé...

Önbizalom párosulhat kishitűség mellé?

Figyelt kérdés

A szüleim sokszor mondják nekem,hogy kishitű vagyok... főleg az utóbbi időben. Ilyenkor csak legyintek rájuk,mert már megszoktam,hogy ezt mondják. Az egyik tanárom viszont szintén azt mondta,hogy kishitű vagyok. Mivel tudom,hogy nem beszélhettek össze ezért komolyabban belegondoltam és rájöttem,hogy jól látják. Viszont van önbizalmam. Ti erről mit gondoltok?

Lehetek kishitű úgy,hogy az önbizalmam a helyén van?

L/14


2010. febr. 15. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, illetve nekem is ezt mondják. Egyébként úgyis lehet egyszerre a kettő az ember, ha felváltva műveli őket.
2010. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mit is jelent a kishitü? tanits mester!
2010. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Aki ilyet a másik szemébe mond, az jó lenne, ha tükörbe nézne egy kicsit, mert a saját önértékelésével is gond van! Főleg, ha ezt felnőtt teszi gyerekkel (18 alatti)!

Szerintem ez így ráadásul lebecsmérlő: "- Gyerekem, te milyen kishitű vagy!"

Talán lehetne ezt finomabban is tálalni! Pl.: "- Miben segíthetek, kicsim?"

Szerintem, te inkább SZERÉNY vagy, s megerősítésre vágysz! Ha te úgy érzed, hogy rendben az önbizalmad, elég, ha te tudod, hogy így van! Ezt magadban ismételgesd, mert az agy csodákra képes. Egy idő után észreveszed majd, hogy egyre jobban fogsz mellé mosolyogni és a vonzás törvénye alapján ugyanilyen pozitív kortársakat találsz magad körül. Na, ők lesznek azok, hogy: "- Miben segíthetek?"

2010. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Segithetnél,vinni a szatyrom mert dögnehéz
2010. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!