Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Annyira szomorú vagyok, mit...

Annyira szomorú vagyok, mit csináljak? Tudnál mondani valami biztatót?

Figyelt kérdés

Elég csodabogár vagyok a környezetemben, ferdén tekintenek rám, mert biszex vagyok, naponta hallgatom a homofób beszólásokat. Évekig próbáltam "meggyógyulni" és még jobban rábeszélni magamat a pasikra, de közben elrohantak az évek.

26 vagyok és nem jártam még senkivel. Randizni csak pasival voltam eddig és fiúval volt az első csókom is, szóval ha úgy tekintjük majdnem egészen heteró vagyok, csak van egy kis bökkenő: kétszer voltam igazán szerelmes az is lányba... egyikkel sem jöttem össze sajnos.

De az utóbbi hetekben annyira fáj a lelkem hogy azt el sem tudom mondani. Fáj hogy nem jártam még senkivel, hogy az évek elszaladtak felettem, talán azok az évek is, amikor megtudhattam volna hogy ki is vagyok. Hagytam hogy összeroppantsanak a homofób megjegyzésekkel, a lelki terrorral. Nem éltem ki magam... És most teljesen össze vagyok törve hogy nincs senkim. Fogalmam sincs hogy hogyan kezdhetném el az egészet, hol ismerkedhetnék meg valakivel, és hogy egyáltalán van-e olyan ember aki viszont szeretne... :(

Mit tegyek szerintetek? :(


2015. márc. 20. 16:04
 1/5 anonim válasza:
0%
Férfi vagy Nő vagy?
2015. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Először is vésd az agyadba, hogy nem valaki más kell a boldogsághoz. Hogy egymagadban is egész vagy, nem csak egy fél. És egy kapcsolatban is lehetsz nagyon magányos (a homoszexuális és a heteroszexuális emberek egyaránt rosszak - egyik sem jó biszex embernek legtöbbször).


Tedd túl maga azon, hogy valaki után vágyódsz. Vedd észre, hogy a párkapcsolaton kívül rengeteg, rengeteg csodája van a világnak és nem attól leszel rendben/egészséges/boldog, hogy van melletted valaki. Magaddal kell kibékülni. Ez talán megér egy ismétlést: Magaddal Kell Kibékülni.


Különböző fórumokon, blogokon, chat oldalakon, társkeresőkön azért lehet esélyed. Nézz utána neten, milyen lehetőségeid vannak (én nem szoktam ilyenekre figyelni, csak néha-néha figyelek ilyenekre, de úgy rémlik, azért nem olyan szűkös a mozgásterünk, mint régebben!).

A homofóbokat pedig vagy elkerülöd (ha teheted - elköltözöl, pl), vagy megtanulod megvédeni magad (visszaszólni, elbeszélgetni másokkal, felvilágosítani másokat, kérdőre vonni másokat, és Büszkén felvállalni az irányultságod). Erre gyúrni kell, és nagyon nehéz, de megéri. Keress olyan mbereket, akik elfogadnak vagy olyanok, mint te. A Tumblr pl remek oldal (ha akarod, ott segíthetek pár csoport/ember felkeresésben!).

2015. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem a homofób beszólásokról jutott az eszembe, hogy mi lenne, ha beszélnél velük négyszemközt? Kérdezd meg, hogy mi a bajuk? Szavakkal mondja el, necsak negyedmondatokban, beszólásokban. Indokolja meg, hogy mi baja veled, ami egyértelmű, de fogalmazza meg.
2015. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 adeldem1885 válasza:
Szerintem próbálj ki egy internetes társkeresőt.fel a fejjel,és felejtsd el a lányokat.próbálj kedves lenni a fiúkhoz,és felejtesd el velük ,hogy lányba is voltál szerelmes.
2015. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Epikurosz elveit ismered? Nézz utána, és ha szimpatizálsz vele élj aszerint.
2015. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!