Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy rögeszmésen...

Miért van az, hogy rögeszmésen zavarnak az olyan emberek, akik túl reagálnak egy eseményt, vagy teendőt, vagy fontosabbnak tartják, amennyire én tartom?

Figyelt kérdés

Legtöbbször rosszul érzem magam(többnyire csak én), miközben figyelek más emberekre, és olyan dolgokról beszélnek, amik talán nem érdekelnek, vagy nehezenre esik foglalkozni velük, de mégis figyelek rá, mert valamiben érint a dolog, de közben zavar és stresszel?

De lényegében nem ez lenne a főbb baj, hanem az, hogy nekem is gyakran olyan természetem van, hogy nagyon túl reagálok dolgokat, bár ezt még igyekszem leküzdeni , de mikor olyan ember dumál nekem, aki valamilyen mértékben szintén túl reagál valamit, akkor ez megnehezíti és stresszel, ami miatt nagyon megtudom utálni az illetőt, mert tőle sokkal jobban zavar, mint sajátmagamtól. A saját félelmeimet, vagy bizonytalanságom még félre tudom tenni sokszor, de úgy érzem más emberekét nehezebben(mármint amikor féltenek engem, vagy nem bíznak bennem, esetleg félreértetten kritizálnak). Gyakran az is irtóan visszatart a hozzáállásomban, amikor túlrágnak valamit, annyira elakarják magyarázni, ami nekem elsőre egyszerűnek tűnt, hogy utólag talán emiatt is rontom el.

(pl. egyik családtagommal sétálunk egy idegen városban, amit megakar ismertetni, és gyakran fárasztó, és mikor hirtelen nem ismerek fel valamit, amit azelőtt felismertem, akkor hülye vagyok, és azt gondolja egyedül biztos eltévednék, de nélküle azóta ritkán tévedtem el ott, sok ilyen van, komolytalanabb-komolyabb helyzetekben)



2015. máj. 4. 20:29
 1/2 A kérdező kommentje:
az első bekezdés végén potya-kérdőjel, bocsi.
2015. máj. 4. 20:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint amikor valaki szájbarágósan el akarja magyarázni neked azt, amit már eleve tudsz? Úgy érzed emiatt hülyének néznek? Ez valóban idegesítő és elveszi az ember önbizalmát, mert szinte te is elhiszed magadról hogy hülye vagy hozzá, amikor valójában nem.

A megoldás az, hogy nem veszed magadra. Nézd el neki, és bocsásd meg neki, hogy ennyire félreismert téged. Kezeld türelmesen, és gondolj arra hogy ez jellembeli sajátossága, mindenkivel így viselkedik nem csak veled. Vannak ilyen emberek lehet, hogy szerencsétlenségedre a te környezetedben több is van.

2015. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!