Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit mondjak? A pszichologus...

Mit mondjak? A pszichologus megkérdezte h miért akarok elmenni hozzá

Figyelt kérdés

tudom mit mondjak erre

Mert nem vagyok pszihopata, csak èrzem h valami nincs rendben, de nem akarom h hülyènek nèzzen, lehet h csak túldramatizálom


2015. máj. 14. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak van valami problémád, ami bánt. Nem ártana tudnia, hogy mit vársz tőle.
2015. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

> Mit mondjak?


Azt, amit a dologgal kapcsolatban gondolsz.


> Mert nem vagyok pszihopata,


A pszichológus nem csak pszichopatákkal foglalkozik, sőt azzal már inkább egy pszichiáter. Vannak az agynak, idegrendszernek fizikai rendellenességei. Ez persze kihat a személyiségre, de nem jelenti azt, hogy őrült lennél. Pl. egy adott életesemény után lehetsz depressziós, szorongásos, pánikbeteg, amit lehet kezelni, bizonyos hormonok, ingerületátvivő anyagok hiányát, vagy túltengését is jelentheti, ami nem jobban szégyellendő, mint hogy valaki vashiányos, vagy magas a vérnyomása. Néha gyógyszer is kell a kezeléséhez, néha elég bizonyos gyakorlatok végzése, vagy pusztán az, hogy kibeszéled magadból a problémáidat. De lehetnek nem fizikai jellegű problémák is, ilyen problémái mindenkinek van – gyász, szakítás, feldolgozatlan gyerekkori vagy felnőttkori életesemények, munkahelyi, családi elnyomatottság, stb… –, csak van akinek súlyosabb, van akinek kevésbé, van aki maga meg tud birkózni vele, van, aki segítséget is elfogad hozzá.


Én voltan elég súlyos depresszióban, amit csak gyógyszerekkel lehetett kezelni. Ettől én nem tartom magam hülyének – tagja vagyok a Mensa HungarIQának, nem vagyok túl művelt, de talán az átlagnál többet olvastam mindenféle témában –, se pszichopatának – több társaságnak voltam és vagyok tagja,boldog párkapcsolatban élek immár 7 éve –, de a környezetem sem így tekint rám.

2015. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy telefonban nem mondhatod el, mert azt is megfigyelik.
2015. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!