Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek egy ember képes...

Szerintetek egy ember képes megváltoztatni egy másikat? [Lent]

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy nagyon jó barátnőm, az utóbbi időben teljesen megváltozott...régebben egy csomó dologban egyezettt a véleményünk, de komolyan, nagyonis hasonlítottunk, ugynaz volt az ízlésünk, meg a világról alkotott véleményünk, satöbbi, mostmeg szinte semmiben sem hasonlítunk...Ráadásul akkor kimutatta az érzéseit és tisztán kivettem, hogy biztosan nagyon szeret, amit egy barátnőtől el is várok. Legalább annyira mint én őt.Eddig ő volt az az ember, akiben megláttam azt, hogy tökéletes barát lehet. Sosem volt ellenszenves velem, és minden problémámban segített, és mindig mellettem állt. Ez így is volt, de mostanában úgy érzem, csak felesleg vagyok neki. Fogalmam sincs miért. Talán mert most valami új "nemtudom micsoda" életcélt tűzhetett ki maga elé... De vajon miért pont ilyen áron?? És persze sokkal kedvesebb, jószívűbb, és segítőkészebb volt. De nem csak ez a probléma. Kicsit bunkóbb is lett, amit nemigazán viselek jól... Szóval segítség kéne, mert én azt akarom, hogy olyan legyen, mint azelőtt... Ötletek?
2010. febr. 27. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet valakit megváltoztatni, ha a személy maga is változni akar. Neki is akarnia kell, különben semmiféleképp nem tud változni és ha erőlteted, lehet, hogy az egész barátságotok rámegy. Azt megemlítheted neki, hogy régen másabb volt, de megváltoztatni nem tudod, ő csak magát tudja megváltoztatni, de ez időbe telik és az ő saját erőfeszítése kell hozzá. Beszélj vele, hisz a barátod! De ne úgy add elő, hogy változnia kellene, hanem csak azt mondd neki, hogy régebben mintha közelebb lettetek volna egymáshoz, máshogy voltak a dolgok, aztán majd meglátod, hogy mit reagál.
2010. febr. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak magadon tudsz változtatni. Tulajdonképpen nincs pillanat, ami ne lenne ideális erre.
2010. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kööszi az elsőnek! Már megtörtént az első lépés! remélhetőleg jó uton haladunk :)
2010. febr. 27. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs magával megelégedve, hogy úgy érzi, hogy te jobb barátnőt érdemelsz. Lehet, hogy a családjával van baja, esetleg túl sok rossz élményben volt része, amelyek most törtek a felszínre, és ezért alapból nincs olyan jó kedve. Az is megeshet, hogy féltékeny - elég időt töltesz vele mostanság? Nincs oka úgy érezni, hogy már nem olyan fontos neked? Lehetséges, hogy ő is ezt érzi veled kapcsolatban. Én azért drukkolok, hogy végre igazán rendbejöjjenek a dolgok :)
2010. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :) de szerintem nincs oka rá, hogy azt érezze, de a multkor megbszéltem vele a dolgot, és szerintem már inkább énis úgynézem a dolgot, hogy elfogadom úgy, amilyen most, hiszen már nincs szeretethiányom :)
2010. márc. 7. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!