Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenki megaláz, lenéz,...

Mindenki megaláz, lenéz, semmibe vesz. Már azt sem tudom, minek vagyok ezen a világon. Hogyan változtassam meg a helyzetemet?

Figyelt kérdés
Az osztályomban semmi tekintélyem nincs, részben a komolytalanságom miatt. Igazából érettebb vagyok a koromnál, de a komolyságra nem vevők az osztálytársaim. Így inkább egy "hülye" imiddzsel indultam elsőben, hátha befogadnak, de túlzásba vittem, ami már nekik sem tetszett, és ez megbélyegzett. A középpontba akartam kerülni, meg akartam felelni a közösség normáinak, de rosszul sült el, és a peremre kerültem. Az évek során próbáltam a valódi énemet felfedni, de soha nem tudtak komolyan venni. Mindig is a komolytalan, idióta hülyegyerek szerepével azonosítottak, és tudom, hogy ez az én hibám, de részben az övék is, mert nem hiszik el, hogy velem lehet normálisan is beszélgetni. Nem elég, hogy leszarnak, de az egyik osztálytársam állandóan megaláz nyilvánosan, és ezen mások jót röhögnek. Amiatt is szokott cikizni, hogy 19 éves létemre még nem létesítettem szexuális kapcsolatot lánnyal. Egyébként első óta próbálkoztam lányoknál, azok persze sorra lekoptattak, megaláztak, szóval így nehéz is lett volna elveszíteni a szüzességemet. A gyerek, aki le szokott járatni, pontosan tudja, hogy sikertelen vagyok, ezért még jobban esik neki, hogy a lelkembe tiporhat. Az osztálybeli lányok rám se néznek, hozzám se szólnak, inkább nem is vagyok rá kíváncsi, mit gondolnak rólam. A fiú osztálytársaim szintén nem barátkoznak velem, ha szólnak is hozzám, azt is megalázó módon teszik. Ha pedig valaki netán normálisan szól hozzám, annak nagyon megörülök, és egyben nagyon meg is tudok nyílni neki, és ez a baj. Mert ilyenkor olyan dolgokat is kifecsegek, amik senkire nem tartoznak. Csak már annyira örülök, hogy valakivel beszélhetek, hogy ezek akarva-akaratlan kicsúsznak a számon. Utána pedig mindenki ezeken a dolgokon csámcsog, és rendszeresen a fejemhez vágják őket. Ha meg éppen nem számolok be semmiről, akkor okvetlen tudni akarja egyik osztálytársam, hogy pl. mit csinálok délután... Úgyis tudja, hogy "semmit" lesz a válasz, és csak azért kérdezi, hogy jól hozzám vághassa, hogy "na, ezért nincs csajod"! És még szép, hogy semmihez nincs kedvem délután, mert egy ilyen önbecsülés-romboló közösségtől már az élettől is elmegy a kedvem. Már nem tudom, kiben bízhatok, és kiben nem. Szünetekben már inkább nem maradok a teremben, kimegyek inkább cigarettázni, hogy megnyugodjak. Egyszerűen már undorodom az iskolától, kicsöngetés után, mint az olajozott golyó rontok ki a kapun, és az első busszal tűzök haza általában, és örülök, hogy ezt a napot is túléltem. Szerencsére két hónap múlva ballagok, már számolom vissza a napokat. Otthon tényleg nem sok mindent csinálok, alszom egyet délután, számítógépezek, és tévézek. Hétvégente néha eljárok buliba, de igazából már ott sem érzem jól magam. Már csak vegetálok, egyszerűen nem látom értelmét az életnek. Mit tehetnék, hogy a hozzáállásom változzon? Egy elkeseredett 19 éves fiú.
2010. febr. 28. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem - írásod alapján - nagyon értelmesnek tűnsz, nálam is hasonló a helyzet abból a szempontból, hogy néha nem tudom eldönteni, hogy viselkedjek... nagyon meg akarok felelni az osztálytársaimnak, de még a barátaimnak is. Elég gyakran van emiatt szar hangulatom.

Sokszor ezért 1-2 napig magamba fordulok, máskor meg úgy viselkedek, mint egy hiperaktív. Nem bírom sokáig egyedül, de a mostani osztálytársaim (akik bírnak) éretlenek, nem érzem magam jól köztük, és azt látom, hogy a legtöbb ember olyan jó, összetartó közösségbe tartozik, ahol nem egymás cikizése, meg a beszólogatás a téma az esetek 90%-ban. Annyira unom már én is, ráadásul a saját "baráti" körömben 0 lány van.

Megfordult a fejemben, hogy sulit kéne váltanom, nem is tetszik nagyon se az iskola, se az, amit tanulok. Nem tudom egyszerűen, hogy velem van-e a baj, vagy inkább a társasággal. Nem is vagyok egy nagy bulis. Szóval hasonló cipőben járunk, de az még mindig rosszabb, hogy ha téged semmibe vesznek, vagy csak negatív véleménnyel vannak rólad...

2010. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mindig szerepet játszik, de általában nem tud róla. Ezek a szerepek idővel változnak.


Én speciel most teljesen máshogy viselkedek, mint a középsuliban, de emlékszem hogy amikor osztálytalálkozóra mentem, akkor egy elég fura/erős lelki nyomást éreztem, ami próbált visszaszorítani a régi szerepbe. A volt osztálytársaim teljesen úgy viselkedtek velem, mintha a régi önmagam lennék, ezért érthetően meg is lepődtek, amikor nem az elvárásoknak megfelelően viselkedtem.


A szerep az egy automatizmus, csak erős figyelemmel, jelenléttel lehet megtörni. Szinte az egyetlen "tudományág", ami gyakorlati szinten foglalkozik a témával az a színészet. (csak megjegyzem hogy színészek nagy hangsúlyt fektetnek a helyes testtartásra, a megfelelő légzésre és az izomfeszültségek megszüntetésére a próbákon, ezek valahogy segítik az automatizmusok leküzdését)

2010. márc. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az osztály nem a világ. Ezer más ember van aki nem jár oda. Engem sem szeret az osztályom. De engem pont azért mert semmiért és senkiért nem alkuszok meg, nem akarok nekik megfelelni és nem fogok nekik jópofizni meg nyalizni. De engem nem érdekel. Ha akarod akkor lesz délután is kedved mást csinálni. Még mindig meg akarsz nekik felelni de minek? Kit érdekelnek? Az iskolába kötelező járni mert ott tanulunk. Nem azért kell odda járni hogy csajozz meg barátkozz. Azt lehet máshol is. Nekem van egy hobbim ami az életem és azért sem szeret az osztály de ez sem érdekel. Pedig hidd el elég durva dolgokat próbáltak velem is. De aki nem vevő rá azt nem lehet bántani. Amúgy tényleg nagy butaság volt így indítani. Engem is kiráz a hideg az ilyen komolytalan emberektől. De lehet hogy másoknak meg bejön... Legyél önmagad és ne foglalkozz velük nem csak az iskolában van élet sőt a világ nagyobbik része nem az iskola.

18L

2010. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes gyerek vagy azt hiszem,úgy ahogy vannak az osztálytársaid,sz@rd le őket!Hatalmas ívben,és hidd el hogy ők nem a világ....nem az a 30-20 ember fogja meghatározni az életedet,2 hónap mulva már nem is hallassz felőlük,miért kéne miattuk stresszelni magad?!

Csak a tanítási órákon vagy velük,de már nem sokáig....próbáld addig valami olyannal lekötni magad,amit szeretsz csinálni,és a hülye beszólásaikra ügyet se vess(azért nincs csajod mert semmit nem csinálsz du.)menj,és sportolj,azt amit szeretsz,vagy ami leköt!Ne bánkódj,fel a fejjel!

2010. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Felénél az jutott eszembe: azt kéne erre válaszolnom, miután elolvasom, hogy "Értem, kérem folytassa" :) Zúzós. Szerintem te is elhitted, hogy az ember akkor gondolkodik, amikor szavakat darál a fejében. Hát, ennél kicsit többről lenne szó...
2010. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Engem se szeretnek..Kb 2-3 barátom van az elég nagy létszámú osztályban..És,a barátnőmet sem szeretik,mert nem beszél velük xD /1szerüen cska nem a mi társaságunk:)/.. És viszont beszélek.. Csak ezaz h sokszor kinevetnek..De az nyugtat meg, h mást is nem csak engem.. Emberek..Ez a mai világ:S Én sem fogok nekik nylizni,van ezer meg 1 barátom,ők nem kellenek!:DJa,és én is idén érettségizek:)

Szóval.. Fel a fejjel.. Ne érdekeljenek,ha úgy érzed vissza is szólhatsz nekik,meglátják hogy nem vagy 1 olyan gyerek akivel szórakozhatnak, meg kiélhetik rajtad az otthoni problémáikat../mert ez 1értemüen az/.. Meg ettől nem lesznek nagyfiúk/nagylányok:)

Sok sikert,majd írd meg változott e a helyzet!:)

18/L

2010. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Én is hasonló helyzetben vagyok.. mondjuk, nem ilyen durván, mert nincs olyan erős "mókamester"-szerepem az osztályban, inkább egy idióta röhécselő kiscsajnak látszom. És most én is azon dolgozom, hogy mást is lássanak bennem, talán kezd javulni a helyzet.. :]

Szerintem ezt a 2 hónapot fordítsd a tanulásra, érettségis továbbtanulási dolgokra.. és aztán fősulin tiszta lappal kezdhetsz.

Ha meg meg akarod nekik mutatni még ebben a kis időben a másik énedet.. hát ezt írtad: "Az osztálybeli lányok rám se néznek, hozzám se szólnak, inkább nem is vagyok rá kíváncsi, mit gondolnak rólam." Gondolom akkor te sem sokat fáradozol azért, hogy odamenj hozzájuk beszélgetni. Mert a dolog 2 emberen múlik, és az egyik Te vagy. És ahogy kivettem a szavaidból, persze, hogy nem akarnak veled beszélgetni, ha suliban egész nap csak a helyeden döglesz..Bármelyik nap tudsz változtatni és odamenni hozzájuk és röhögés és viccmesélés helyett beszélgetni. Mondjuk nem tudom átérezni a helyzetedet teljesen, lehet tényleg annyira azonosultál a szereppel ők meg annyira megszoktak úgy, hogy nem tudja őket semmi kizökkenteni, de egy próbát megér, sőt többet is.

2010. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

17F, mintha csak a tükörbe néznék. Szóról szóra ugyanez van velem!


Amúgy, nem tudom fenn vagy-e még a fórumon, de ha igen, írd meg mi van veled, és hogy rendbe jött-e minden a ballagással, milyen a helyzeted most?

2011. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
15/F ugyanez... Pontosan...engem érdekelne miujsag.. Mar sok idő eltelt... Esetleg tanácsot is adhatnal ha neked mar rendbejittek a dolgaid. Kivancsi vagyok hogy mi van veled most...
2016. dec. 31. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi van veletek azóta, rengeteg év eltelt. Vajon olvassa még valaki ?
2023. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!