Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni, ha vkinek...

Mit lehet tenni, ha vkinek nagyon nincs önbizalma?

Figyelt kérdés

Az a vki én lennék,és olyan szinte nincs önbizalmam...amiről persze csakis én tehetek,mert folyton sopánkodom,meg irigykedem másokra.De lehetne teljesen más is a helyzet,lehetne nagyon sok barátom,már rég meghódíthattam volna a kiszemelt srácot,népszerű is lehetnék,mert mindent tudok,hogy hogyan lehetne elérni mindezt,és hogy mit kéne tennem....de se erőm,se önbizalmam a megvalósításhoz.És ehelyett csak itthon ülök,nem megyek sehova,van 2 barátnőm,akikkel már nem is nagyon tartom a kapcsolatot:(Ilyen esetben mit lehet tenni?Külsőleg és belsőleg is meg kéne változnom,úgy érzem.

15/L


2010. márc. 3. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

ez most jó jel?

2010. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam sajnos. Az elmúlt 1 évben viszont teljesen megváltoztam. Próbálj meg célokat kitűzni magad elé amiket meg is valósítasz. A legjobb módszer ha leírod őket egy lapra és amiket elértél, azokat kipipálod. Ha mind sikerült, akkor látni fogod, hogy képes vagy arra amit szeretnél és ez növelheti az önbizalmadat is. A legjobb, ha olyan célt érsz el amiről nem hiszed, hogy képes vagy rá, de mégis teljesíted bármi áron. A másik jó módszer az önbizalom növelésre, ha a tükör elé állsz és elsorolod a jó tulajdonságaidat kívül, belül. Nem kell a rosszra koncentrálnod állandóan, mert attól csak feszélyezve érzed magad. Először lehet, hogy furán fogod magad érezni a tükör előtt, de hidd el hatásos. Az is jót tesz, ha olyan ruhákat hordasz amikben jól érzed magad és a te stílusodnak felel meg. Illetve (most lehet furán hangzik) de a rágó is segíthet, mert ha nincs önbizalmad általában szorongasz az adott helyzeten és ilyenkor mindig valamilyen pótcselekvést végzel (pl: körömrágás, haj igazítás stb...). És ezt a feszültséget a rágózással le tudod vezetni.


Remélem segítettem. :)


18/F

2010. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!