Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Naplót írók! Nektek segített...

Naplót írók! Nektek segített valamiben a naplóírás? Hogy írtok naplót?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok, nagy fokú szorongásban szenvedek, azt javasolták, hogy írjak naplót, attól jobb lesz, de nem hiszem. Nektek miben segített a naplóírás? Változtatott valamin? Jobb lett tőle a hangulatotok, stb? Tehát minden tapasztalatra kíváncsi lennék, mert én nem érzek ellenállhatatlan vágyat a naplózás iránt.


Másik kérdés: ti hogy írtok naplót? Mit írtok bele? Hogy milyen volt az időjárás, minden aznapi cselekvést, vagy csak a fontosabb dolgokat, érzéseket?


2015. júl. 14. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Én kiskorom óta naplót írok, mindig is úgy fogtam fel, hogy ezt azért írom, hogy majd felnőttként elolvashassam, és mondhassam mosolyogva, hogy "ja tényleg!". Szóval olyan dolgokat írok bele, amik fontosak, és amikről úgy gondolom, hogy el fogom felejteni. (Tehát nem írom bele azt, hogy most épp egy pénteken lejáró túrórudit eszem, de azt sem, hogy tegnap meghalt a nagymamám. Utóbbinál inkább az érzéseimet írom le, a gondolataimat a helyzetről-már ha ilyenkor van kedvem írni-nem magáról a tényről.)De néha, ha nem tudok valamit elmondani senkinek, úgy érzem, egyedül vagyok, nincsenek barátaim, akkor szinte öntudatlanul írok a naplóba, jelentéktelen dolgokat is, és ettől kissé megnyugszom.

Amit észrevettem, hogy a naplóírástól jelentősen megnőtt a kedvem az íráshoz, órákon is szívesen írok a füzetbe, sőt, elkezdtem írni egy kitalált történetet is. Továbbá az írásom is szebb lett.

Amikor megkaptam életem első üres könyvecskéjét amolyan "nesze, manapság a lányok szeretik ezt" mondattal, én is úgy éreztem, hogy semmi szükségem rá, csak pénzkidobás, stb, de mostmár örülök, hogy elkezdtem. Úgy gondolom, hogy nyugodtan kezdj el naplót írni, bajod nem lesz tőle, és lehet, hogy a depressziód nem fog megjavulni, de egészen biztosan jó lesz visszaolvasni a jó emlékeket. Megnézni, hogy régen miken gondolkoztál, milyen voltál. Mert minden ember változik az idő folyamán.

Remélem, valamit tudtam segíteni. :)

2015. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ, sokat segített. Nekem semmiféle könyvecském nincs, nekem egy füzetem van, de közel áll a szívemhez... :)

Ment a zöld pacsi!

2015. júl. 15. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már nem írok naplót, csak nagy ritkán a számítógépbe, de az nem ugyanaz, mint egy füzetbe vagy kis könyvbe. Én inkább érzéseket írtam bele, azt, hogy milyen volt a napom, csak nagyvonalakban. Jó volt leírni mindent, mert ha az embernek nincs kivel beszélgetnie, magányos lesz, és a naplóírás kicsit olyan, mintha valakinek elmondanád, mi bánt. Olyat is írtam sokszor, hogy 'majd ha egyszer jobb lesz, emlékezz vissza rá, most milyen rossz volt', meg ilyenek, és így később visszaolvasva vagy helyeseltem, hogy tényleg, de jó hogy most sokkal jobb, vagy pedig nevettem, milyen buta problémáim voltak. :) Egy szó mint száz, szerintem szórakoztató, érdekes és segít a naplóírás.
2015. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 9 éves korom óta naplót írok és ha betelik mindig újat kezdek. Azért írok mert ha nincs kivel megosztanom a titkos örömömet bánatomat akkor a naplónak írom le. És jó elolvasni később az ide írt történeteinket.
2015. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Késői a válasz, de én kb 4 hónapja írok naplót. Nem minden nap, de majdnem minden nap, heti kétszer minimum. Leírom mi történt az nap, szülinapra/karácsonyra miket kértem és kaptam, mi az aminek örülök, mi az aminek nem, titkokat is írtam bele, amit nem szabad senkinek megtudnia és leírtam az érzèseimet
2015. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!