Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne tennem? Lejjebb lent.

Mit kéne tennem? Lejjebb lent.

Figyelt kérdés
Szóval elég régóta van ez a problémám. Röviden: Nagyon félek az utcán sötétben vagy szürkületben sétálni. Néha viszont muszáj. Nem arról van szó hogy begolyóztam, és azthiszem hogy követnek. Köze sincs a dologhoz. Az van hogy megyek, és mivel kisebb városban lakom olyankor már nem nagyon járkálnak az emberek, és ha hallom hogy közeledik egy kocsi, vagy esetleg jön egy ember velem szemben akkor összerezzenek és átfut az agyamon hogy mik történhetnének, mivel egyedül vagyok és elég gyengécske (15/L). Nem tudom az okait, hogy miért lehet ez a félelmem. Lehet ahhoz köze hogy a szüleim mindig erről papoltak kiskoromban, azaz "belém nevelték" ? Vagy csak azért van ez mert a mai világban annyi szörnyű dolgot hallani? És mégis hogyan tudnám ezt legyőzni? Van amikor rohanok hogy előbb hazaérjek, nem érdekel hogy már annyit futottam hogy majd összeesek, csak kevesebb ideig kelljen elviselnem a kínzó félelmet. Úgy érzem hogy ez nagyon nem egészséges. Segítsetek lécci.
2010. márc. 6. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen problémám nekem is volt. ez lehet egészséges tartás, vagy kóros félelem. ha nagyon gázzá fordul a dolog menj el pszichologushoz, amugy meg vegyél valami önvédelmi fegyvert (gázspré, bicska..ilyesmi) ...ha nem is azért h használd, de biztonságérzetet nyújt, és vészhelyzet esetében hasznos is.
2010. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mellettem biztonságban éreznéd magad...:)

15/F

2010. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó: Van barátom és biztonságban érzem magam mellette....emiatt ne aggódj:) Csak hát nem lehet mindig velem:(
2010. márc. 6. 20:19
 4/12 anonim ***** válasza:
hát ha olyan helyzetbe kerülsz amiben félsz..gondolj arra hogy nem történhet veled semmi..nézz körül midnig..engem is megnyugtat ha látok embereket akik tudnak segíteni ha van valami(: vagy mondogasd azt magadnak hogy nem lessz gond...esetleg dúdolj vmi lassú zenét..engem ezek szoktak lenyugtatni ha megijedek vmitől vagy elkezdek azon parázni hogy mi van ha elrabolnak vagy vmi:D.....u.i.: a lejjebb lent. kifejezés nagyon találó voltxD) 14/L
2010. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, én is így vagyok vele, de eddig meg tudtam oldani, hogy sötétbe ne kelljen egyedül közlekednem. Bár én budapesti vagyok, és a 7. kerület egy 53kilós csajnak nem a legbiztonságosabb környék. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy nekem egész jó ahhoz képest, mint aki pl. a 8.kerületbe lakik:) Tudod mi az érdekes? Voltam Kőszegen, és ott EGYÁLTALÁN nem féltem...Budapesten viszont mindig. Én sem tudom, hogy mi lehet erre a legjobb megoldás, csak azért írtam le, hogy tudd, hogy nem vagy egyedül:)

18/L

2010. márc. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
02:46-os csaj vagyok: nálam van bicska, de a táskám mélyén, és mire azt én előkaparnám...pluszba pont a kést nem tudom kinyitni, mert nagyon erős a rugója, az egyetlen amit könnyen ki tudok nyitni, az a mini csavarhúzó XD Szóval ha bicskát veszel, előtte próbálgasd meg mindegyiket:D
2010. márc. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Hát... azért megnyugtat valamilyen szinten hogy nem vagyok ezzel egyedül... de ti is ilyen durván féltek? Nekem halálfélelmem van... annyira rossz.:S
2010. márc. 7. 08:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Az hogy az ember fél a sötétben, egyedűl az utcán normális életösztön, én is gyorsítok ilyenkor.

De az hogy bened felmerűl hogy ez gondot okóz, és fizikailag is kifejezed a pánikod már agasztó.

Dokihoz kéne fordulnod, suli pchiológus, helyi nevelési tanácsadó.

2010. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom azért félsz annyira, mert annyi mindent hall az ember a tv-ből: megkéseltek, megerőszakoltak fiatal lányokat...stb. És gondolom benned van a félelem ez a rengeteg sok ... AJÁNLOM A GÁZSPRÉ-t, azzal ha képen nyomsz egy embert taknya nyála összefolyik de pedig elfuthatsz! Nehogy azt higgyétek, hogy tegyük fel eléd álna egy 30 éves kigyúrt pujáró te pedig ott állsz egy késsel..nem fog megilyedni neki egy mozdulat hogy eltudja venni tőled!!! Remélem ez jó tanács! üdv;)
2010. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen azért félek mert annyi dolgot hallani. Pontosan ilyeneket hogy megerőszakoltak aztán megkéseltek lányokat... és egyedül nem vagyok valami erős hogy meg tudjam védeni magam akárkivel szemben. És köszönöm a tanácsokat. Egy gázsprét mindenképp beszerzek... esetleg valaki segítene abban hogy hol lehet olyan venni?
2010. márc. 8. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!